Priešistorinės archeologijos centras Artimuosiuose Rytuose (PANE) yra jaunoji institucija. PANE buvo įkurta 2009 m. Archeologė Ina Mateiciucová ir kultūros antropologė Maximilian Wilding. Mokyklos dizainą įkvėpė darbo praktinė patirtis, surinkta per archeologinius lauko darbus Neolito aikštelėje "Tell Arbid Abyad" (Sirija), nuo 2006 iki 2010 m. Šiuo metu PANE vykdo priešistorinius tyrimus nykstančiame ežere kalnuotoje Šiaurės Omano dalyje. Kitas mokslinių tyrimų projektas neolito aikštelėje Jordanijoje yra rengiamas.

PANE pagrindinis dėmesys ugdant ir tiriant priešistorinius Artimųjų Rytų laikotarpius yra unikalus Europoje. Nepaisant to, kursai apima senąją senosios istorijos dalį (maždaug iki Persų imperijos atsiradimo), įskaitant asirijos kalbos pagrindus (šumerų ir akadiečių). Siekiant, kad studentai galėtų kuo išsamesnes žinias, Artimųjų Rytų priešistorės ir senovės istorijos tema nagrinėjama platesnėje kultūros, istorijos, antropologijos ir gamtos mokslų kontekste.

Studijų programa specialiai pritaikyta taikomiesiems tyrimams. Ji turi šias unikalias savybes:

1) daugiausia dėmesio skiriama archeologijos srities praktikai ir naujų patirčių įgijimui ( akcentuojant akademinio mokymo pritaikomumą)

2) tarpvalstybinių ryšių ugdymas ( kursai rengiami patyrę ekspertai, taip pat naujoviški tyrinėtojai, galimybės dalyvauti kasinėjimuose / stažuotėse / konferencijose užsienyje)

3) stiprinti šių disertacijų ir pirmųjų projektų koregavimą, dalyvaujant jų srities specialistams

4) remti Čekijos ir užsienio mokslininkų ir studentų daugiakalbę platformą (tarptautinio kongreso lankomumo, stažuočių, bendradarbiavimo su projektais užsienyje ir tt)

5) apima plėtrą, tarpdisciplininį bendradarbiavimą ir naujas mokslo tendencijas

6) orientuotas į moksleivius ( individualus koučingas, siūlantis jaunimui galimybę aktyviai dalyvauti PANE valdyme)

7) svarsto suinteresuotosiomis šalimis ne tik tinkamą archeologiją (kitas mokslo disciplinas, švietimo aplinką, visuomenę, žiniasklaidą, bendruomenes ir tt) , susipažįstant su vykstančiomis intelektinės ir visuomeninės diskurse

PANE archeologijos studija yra susijusi su kultūrine antropologija , nes jos tikslas yra ištirti žmoniją jos sudėtingumo požiūriu, įskaitant vietos bendruomenių sociokultūrines išraiškas, kurias priešistodariai tikriausiai palaiko kasinėjimo metu. Pirmoji patirtis su dabartinėmis Artimųjų Rytų grupėmis ir jų kultūrine tapatybe yra puiki dalis ir reikalauja, kad mokiniai įgytų ir arabų, ir pasirinktinai kitos kalbos (pvz., Turkų, rusų) pagrindus. Studijų planą dažnai papildo kursai, kuriuose atsispindi šiuolaikinės temos ir naujos krypties tendencijos, remiant studentus tarpdisciplininiame bendradarbiavime ir tolesniam tobulėjimui. Studijų programa yra skirta individualiam karjeros vystymui, akcentuojant profesionalų, aktyvų ir atsakingą požiūrį. Šiems studentams siūloma galimybė dalyvauti valdant centrą ir biblioteką (mokslo administravimą) arba dalyvauti organizuojant viešąsias paskaitas, seminarus ir kitą veiklą. Viskas pagrįstos abipusiu pasitikėjimu, o būtent tiesioginiu dėstytojų ir studentų santykiu vienoje komandoje (geras atspirties taškas laukiniams tyrimams užsienyje). Šis metodas nuolat palaiko pasitikėjimą savimi, dėmesį, interaktyvų įgūdžių ir gebėjimą prisitaikyti, kuris palengvina MU jaunesniųjų studentų integraciją lauko archeologinėse komandose, veikiančiose įvairioje SW Azijos dalyje.

Sėkmingas absolventas sugeba ...

● gerai orientuok į Artimųjų Rytų priešistorinės archeologijos problemas (nuo paleolito iki IV a. Pabaigos);

● susipažinti su senovės Artimųjų Rytų (daugiausia bronzos ir geležies amžiaus) regiono istorija, religija, kultūra ir senomis kalbomis;

● naudokitės naudingais kultūros antropologijos ir etnografinio tyrimo pagrindais;

● įsitraukti, bendrauti ir elgtis adekvačiai kultūriniu požiūriu skirtingose ​​aplinkose (turinys, kuriame daugiausia dėmesio skiriama tarpkultūriniam bendravimui, daugialypiai kontaktai ir bendradarbiavimas su tarptautiniais mokslo darbuotojais studijų metu, intensyvūs kursai arabų kalba ir pagrindai turkų kalba)

Aukštasis užimtumas

Pagrindinis "PANE" tikslas - ugdyti į praktiką orientuotus specialistus , skatinant prisidėti prie priešistorinės archeologijos su savo tyrimais ir specifiniais įgūdžiais, leidžiančiais jiems konkuruoti pasaulinėje archeologų darbo rinkoje. Jau bakalauro ir magistrantūros studijų metu studentai kviečiami dalyvauti įvairiuose renginiuose, kuriuose dalyvauja daug kolektyvinio ugdymo užduočių, ir nuo pat pradžių jie dalyvauja rengiant tokius renginius kaip seminarai, viešosios paskaitos ir ekskursijos, kur jie mokosi. bendradarbiauti ir bendrauti . Šiuos ir kitus įgūdžius kasmet tikrina privalomi lauko projektai. Mes konkrečiai tikimės, kad mūsų studentai gaus praktinę patirtį archeologijoje ir aktyviai juos palaikys. Be reikalingų priešistorinės archeologijos žinių, filosofijos fakulteto "PANE" mokymas grindžiamas kalbos įgūdžiais, kurie yra aukštesni už vidurkį , supažindinami su skirtingomis akademinėmis / kultūrinėmis sąlygomis, darbo tikslumu, išradingumu ir orientaciniais įgūdžiais socialinėse situacijose, todėl jų absolventai ypač tinka dalyvauti sudėtingose mokslo įmonės su ekspedicijos charakteristika. "PANE paketas" taip pat apima kultūros antropologijos ir etnokarheologijos kursus, kurie plečia studentų požiūrį į pasaulį ir prisideda prie balansavimo ir atvirumo, be įsikišimo, kuris yra visų universitetinių pasiekimų ir vienišų absolventų formų pagrindas.

Taigi studentai yra gerai pasirengę praktikuoti archeologijos ar kitose kultūriniu požiūriu aktyviose organizacijose, pavyzdžiui, muziejuose, leidyklose, ne pelno organizacijose, taip pat švietimo, prekybos, žiniasklaidos ir diplomatinės tarnybos nišose. Bakalauro studijų metu įgyta praktika ir bendrasis išsilavinimas yra ypač geras atspirties taškas darbo medžiojimui turizmo industrijoje, taip pat kitose srityse, kuriose didelė reikšmė teikiama bendram sprendimų nustatymui, prisitaikymui, stiprėjimui ir autentiškam bendravimui patirtis.

Programa mokoma:
  • Anglų
  • Čekijos

Peržiūrėti 1 daugiau kursų Masaryk University Faculty of Arts »

Šis kursas yra Campus based
Start Date
Rgs. 2019
Duration
Price
1,650 EUR
per mokslo metus.
Deadline
Susisiekti su mokykla
1 February - 30 April for the enrollment in the Fall semester
Pagal vietas
Pagal datą
Start Date
Rgs. 2019
Galutinis paraiškų davimo terminas
Susisiekti su mokykla
1 February - 30 April for the enrollment in the Fall semester

Rgs. 2019

Location
Galutinis paraiškų davimo terminas
Susisiekti su mokykla
1 February - 30 April for the enrollment in the Fall semester
End Date