Humanitarinių mokslų bakalauro programos

Humanitarinių mokslų bakalauro (angl. trumpinys: BA - Bachelor of Arts) laipsnis - tai pirmosios pakopos akademinių studijų laipsnis, kurį siūlo daugybė viso pasaulio universitetų. Humanitarinių mokslų studijos suteikia daugybę privalumų - jos atveria kelius norimai karjerai, praplečia profesinių pažinčių ratą, lavina kritinio bei kūrybinio mąstymo, problemų sprendimo ir kitus tiek profesiniame, tiek asmeniniame gyvenime reikalingus įgūdžius.

Jos taip pat suteikia galimybę tęsti mokslus ir stoti į antrosios pakopos - magistro studijas. Prie humanitarinių mokslų universitetai paprastai priskiria menų, socialinių bei humanitarinių mokslų programas, o taip pat kartais ir verslo bei teisės studijas. Šios studijos paprastai yra pabaigiamos studentui apsigynus baigiamąjį bakalauro darbą.

Įvairūs pasaulio universitetai siūlo daugybę humanitarinių mokslų programų - didžiulė programų įvairovė išties gali pasirodyti paini, tačiau neleiskite, kad tai jus suklaidintų! Savo paieškas pradėkite peržvelgę žemiau pateiktą populiariausių humanitarinių mokslų studijų sąrašą.

Naujai pridėtos humanitarinių mokslų bakalauro programos

Briar Cliff University

Bakalauras Meno

Rugpjūtis 8, 2018
Menas yra daugiau nei ketverių metų studijų programa Briaro uoloje. Tai patirties, augimo, idėjų ir išraiškos gyvenimo pradžia.

University of Southern Queensland (USQ)

Meno Bakalauras (žurnalistikos Studijos)

Rugpjūtis 3, 2018
Naršyti žurnalistikos pasaulį su meno bakalauro (žurnalistikos studijomis). Per šį pagrindinį dalyką sužinosite, kokią istoriją ir plėtrą laisvosios spaudos dėstytojai turi dešimtmečius žurnalistikos patirties. Jūs išmoksite naujienų įstaigų praktiką šiuolaikiniame pasaulyje ir suprasite jiems priklausančias teorijas ir principus.… [+] [-]

London College of Contemporary Arts

BA Prabangos Mados Verslas Ir Rinkodara

Rugpjūtis 2, 2018
Ši trejų metų dieninė programa pasiruošusi sėkmingai dirbti klestinčiose prabangos ir mados industrijoje. Per visą kursą, jūs padidinsite savo žinias temomis, kurios yra svarbios norint nutraukti pramonę.

Universitetai Lietuvos Respublika

Pakeisti vietovę

Kas yra humanitarinių mokslų bakalauras (BA)?

Kas yra humanitarinių mokslų bakalauras?

Humanitarinių mokslų bakalauras (angl. Bachelor of Arts, trump. BA) yra pirmosios pakopos studijų laipsnis, kurį po trejų ar ketverių studijų metų studentams suteikia daugybė pasaulio universitetų. Specialybės, kurios yra įtraukiamos į humanitarinių mokslų sritį, priklauso nuo konkretaus universiteto, tačiau tradiciškai prie jos yra priskiriami 7 laisvieji menai (angl. Liberal arts) ir su jais susijusios disciplinos. Humanitarinių mokslų bakalauras nuo tiksliųjų mokslų bakalauro skiriasi ne tik į programas įtraukiamais kursais, bet ir mokymo metodais.

Kokie yra humanitarinių mokslų bakalauro privalumai?

Bakalauro studijas pabaigusiems žmonėms atsiveria kur kas daugiau karjeros galimybių, be to, jie neretai ir uždirba kur kas daugiau negu žmonės neturintys aukštojo išsilavinimo. Šių studijų metu studentai taip pat lavina ir asmeniniame gyvenime reikalingus įgūdžius. Jie susiduria su įvairiomis užduotimis, kurios studentams padeda vystyti kūrybinio mąstymo, problemų sprendimo, individualaus bei grupinio darbo ir kitus įgūdžius. Humanitarinių mokslų studentai gali rinktis vieną iš daugybės specialybių ir studijuoti dalyką, kuris juos žavi ir įkvepia.

Kokie dalykai yra įtraukiami į humanitarinių mokslų programas?

Humanitarinių mokslų studentai gali rinktis vieną iš daugybės specialybių. Tai gali būti istorija, kalbos, literatūra, filosofija, komunikacijos, antropologija, geografija, socialiniai mokslai, lingvistika, teologija, slauga ir t.t. Dauguma universitetų taip pat siūlo ir siauresnes skirtingų mokslo sričių specializacijas. Pavyzdžiui, istorijos studentai gali rinktis Viduramžių ar ankstyvųjų civilizacijų studijas, taip pat Naujųjų laikų Didžiosios Britanijos studijas ar kitą juos dominančią specializaciją.

Kokių karjeros galimybių galima tikėtis turint humanitarinių mokslų bakalaurą?

Dėl kur kas gilesnių konkretaus mokslo žinių bei studijų metu įgytų įgūdžių bakalauro studijas baigusiems studentams atsiveria daug daugiau karjeros galimybių. Darbo rinkoje jie yra paklausūs dėl sugebėjimo dar šviežias, studijų metu įgytas žinias panaudoti darbe, greitai prisitaikyti prie naujos aplinkos ir noro mokytis. Humanitarinių mokslų bakalauro studentai įgyja žinių ir įgūdžių, kurie sėkmingai gali būti pritaikomi įvairių tipų įmonėse.

Kiek kainuoja humanitarinių mokslų bakalauras?

Humanitarinių mokslų studijų kaina labai priklauso nuo šalies, kurioje norite įgyti bakalauro laipsnį, taip pat nuo konkretaus universiteto bei studijų programos. Todėl patartumėme konkrečios informacijos ieškoti universitetų tinklapiuose arba susisiekti su jų priėmimo skyriais. Kai kurie universitetai siūlo įvairių tipų stipendijas, kurios yra skirtos padengti mokslui, o kartais ir pragyvenimui, skirtas išlaidas. Visą reikalingą informaciją jums suteiks universitetų priėmimo skyriaus darbuotojai.

Kodėl rinktis internetines humanitarinių mokslų bakalauro studijas?

Naudodamiesi naujausiomis e-mokymo technologijomis, universitetai humanitarinių mokslų programas gali pasiūlyti studentams esantiems kone bet kuriame pasaulio krašte. Dėl įvairiausių priežasčių kai kurie studentai tiesiog negali rinktis dieninių bakalauro studijų. Laimei, tai nėra kliūtis įgyti aukštąjį išsilavinimą. Daugelis universitetų siūlo internetines bakalauro studijas, kurios kasmet tampa vis populiaresnės visame pasaulyje.