Humanitarinių mokslų bakalauro programos

Humanitarinių mokslų bakalauro (angl. trumpinys: BA - Bachelor of Arts) laipsnis - tai pirmosios pakopos akademinių studijų laipsnis, kurį siūlo daugybė viso pasaulio universitetų. Humanitarinių mokslų studijos suteikia daugybę privalumų - jos atveria kelius norimai karjerai, praplečia profesinių pažinčių ratą, lavina kritinio bei kūrybinio mąstymo, problemų sprendimo ir kitus tiek profesiniame, tiek asmeniniame gyvenime reikalingus įgūdžius.

Jos taip pat suteikia galimybę tęsti mokslus ir stoti į antrosios pakopos - magistro studijas. Prie humanitarinių mokslų universitetai paprastai priskiria menų, socialinių bei humanitarinių mokslų programas, o taip pat kartais ir verslo bei teisės studijas. Šios studijos paprastai yra pabaigiamos studentui apsigynus baigiamąjį bakalauro darbą.

Įvairūs pasaulio universitetai siūlo daugybę humanitarinių mokslų programų - didžiulė programų įvairovė išties gali pasirodyti paini, tačiau neleiskite, kad tai jus suklaidintų! Savo paieškas pradėkite peržvelgę žemiau pateiktą populiariausių humanitarinių mokslų studijų sąrašą.

Naujai pridėtos humanitarinių mokslų bakalauro programos

Long Island University

BA psichologijos - LIU Post

Spalis 15, 2018
120 kreditų psichologijos menų bakalauras yra populiarus ir universali bakalauro laipsnis. Jis gali būti taikomas beveik bet kurioje darbo srityje, įskaitant socialines paslaugas, teisę, žmogiškuosius išteklius, verslą ir vyriausybę.

Klaipeda University

Vadybos Bakalauras (Specializacijos - Prekybos Valdymas; Vadovavimas)

Spalis 12, 2018
Verslo vadybos studijų programos numatomi studijų siekiniai atitinka 1120 Lietuvos profesijų klasifikatorių įmonių, įstaigų ir organizacijų (kurie atitinka ISCO-081217) profesinį pogrupį. Įmonių, įstaigų ir organizacijų direktoriai, padedami kitų vadovų, plėtoja ir peržiūri politikos kryptis, planuoja, koordinuoja ir vertina visą įmonių ar organizacij… [+]ų veiklą ir jas valdo pagal valdybos rekomendacijas. direktorių ar valdymo organų, kurioms jie pateikia užpildytas užduotis ir pasiektus rezultatus. Programos tikslai ir studijų rezultatai yra suderinti su vadybos standartais, kuriuos parengė Didžiosios Britanijos Chartered Management Institute. [-]

AKAD University

Bakalauro finansų ir apskaitos (BA)

Spalis 11, 2018
Finansų rinka susiduria su daugybe reglamentų ir didėjančių reikalavimų. Įmonės vis sudėtingesniame sektoriuje turi priimti sudėtingus finansavimo ir investicinius sprendimus. Jiems reikia ekspertų, galinčių kurti tvarias finansines strategijas. Finansų ir apskaitos bakalauras rengia jus šioms problemoms ir tarptautinei verslo karjerai.… [+] [-]

Universitetai Lietuvos Respublika

Pakeisti vietovę

Kas yra humanitarinių mokslų bakalauras (BA)?

Kas yra humanitarinių mokslų bakalauras?

Humanitarinių mokslų bakalauras (angl. Bachelor of Arts, trump. BA) yra pirmosios pakopos studijų laipsnis, kurį po trejų ar ketverių studijų metų studentams suteikia daugybė pasaulio universitetų. Specialybės, kurios yra įtraukiamos į humanitarinių mokslų sritį, priklauso nuo konkretaus universiteto, tačiau tradiciškai prie jos yra priskiriami 7 laisvieji menai (angl. Liberal arts) ir su jais susijusios disciplinos. Humanitarinių mokslų bakalauras nuo tiksliųjų mokslų bakalauro skiriasi ne tik į programas įtraukiamais kursais, bet ir mokymo metodais.

Kokie yra humanitarinių mokslų bakalauro privalumai?

Bakalauro studijas pabaigusiems žmonėms atsiveria kur kas daugiau karjeros galimybių, be to, jie neretai ir uždirba kur kas daugiau negu žmonės neturintys aukštojo išsilavinimo. Šių studijų metu studentai taip pat lavina ir asmeniniame gyvenime reikalingus įgūdžius. Jie susiduria su įvairiomis užduotimis, kurios studentams padeda vystyti kūrybinio mąstymo, problemų sprendimo, individualaus bei grupinio darbo ir kitus įgūdžius. Humanitarinių mokslų studentai gali rinktis vieną iš daugybės specialybių ir studijuoti dalyką, kuris juos žavi ir įkvepia.

Kokie dalykai yra įtraukiami į humanitarinių mokslų programas?

Humanitarinių mokslų studentai gali rinktis vieną iš daugybės specialybių. Tai gali būti istorija, kalbos, literatūra, filosofija, komunikacijos, antropologija, geografija, socialiniai mokslai, lingvistika, teologija, slauga ir t.t. Dauguma universitetų taip pat siūlo ir siauresnes skirtingų mokslo sričių specializacijas. Pavyzdžiui, istorijos studentai gali rinktis Viduramžių ar ankstyvųjų civilizacijų studijas, taip pat Naujųjų laikų Didžiosios Britanijos studijas ar kitą juos dominančią specializaciją.

Kokių karjeros galimybių galima tikėtis turint humanitarinių mokslų bakalaurą?

Dėl kur kas gilesnių konkretaus mokslo žinių bei studijų metu įgytų įgūdžių bakalauro studijas baigusiems studentams atsiveria daug daugiau karjeros galimybių. Darbo rinkoje jie yra paklausūs dėl sugebėjimo dar šviežias, studijų metu įgytas žinias panaudoti darbe, greitai prisitaikyti prie naujos aplinkos ir noro mokytis. Humanitarinių mokslų bakalauro studentai įgyja žinių ir įgūdžių, kurie sėkmingai gali būti pritaikomi įvairių tipų įmonėse.

Kiek kainuoja humanitarinių mokslų bakalauras?

Humanitarinių mokslų studijų kaina labai priklauso nuo šalies, kurioje norite įgyti bakalauro laipsnį, taip pat nuo konkretaus universiteto bei studijų programos. Todėl patartumėme konkrečios informacijos ieškoti universitetų tinklapiuose arba susisiekti su jų priėmimo skyriais. Kai kurie universitetai siūlo įvairių tipų stipendijas, kurios yra skirtos padengti mokslui, o kartais ir pragyvenimui, skirtas išlaidas. Visą reikalingą informaciją jums suteiks universitetų priėmimo skyriaus darbuotojai.

Kodėl rinktis internetines humanitarinių mokslų bakalauro studijas?

Naudodamiesi naujausiomis e-mokymo technologijomis, universitetai humanitarinių mokslų programas gali pasiūlyti studentams esantiems kone bet kuriame pasaulio krašte. Dėl įvairiausių priežasčių kai kurie studentai tiesiog negali rinktis dieninių bakalauro studijų. Laimei, tai nėra kliūtis įgyti aukštąjį išsilavinimą. Daugelis universitetų siūlo internetines bakalauro studijas, kurios kasmet tampa vis populiaresnės visame pasaulyje.