Tiksliųjų mokslų bakalauras

Tiksliųjų mokslų bakalauro studijų laipsnis (angl. vadinamas Bachelor of Science ir trumpinamas BSc) - tai pirmosios pakopos akademinis laipsnis, kurį sėkmingai tiksliųjų, o kartais ir socialinių studijų programas pabaigusiems studentams suteikia daugybė pasaulio universitetų.

Kadangi tiksliųjų mokslų bakalauro diplomas paprastai yra būtinas norint pradėti darbą šioje srityje, šios studijos yra ypatingai gera investicija. Be to, tiksliųjų mokslų studijos taip pat atveria kelius magistro studijoms, bei lavina įvairius įgūdžius, reikalingus tiek profesiniame, tiek asmeniniame gyvenime. Vienos iš populiariausių tiksliųjų mokslų sričių yra verslas, inžinerija, technologijos ir gamtos mokslai.

Didelė tiksliųjų mokslų įvairovė iš tiesų gali pasirodyti paini, tačiau neleiskite, kad tai jus sustabdytų! Savo paieškas pradėkite peržvelgdami žemiau pateiktą vienų iš populiariausių tiksliųjų mokslų bakalauro programų sąrašą.

Naujai pridėtos tiksliųjų mokslų bakalauro programos

Long Island University

BS sporto vadybos - LIU Post

Spalis 15, 2018
Sporto vadybos programos BS yra skirta profesionalams ir studentams-sportininkams, kurie planuoja išlaikyti dalyvavimą sporto metu, baigdami bakalauro studijas. Programa yra tarpdisciplininė, apimanti fizinio lavinimo, etikos, mitybos ir verslumo kursus, taip pat komponentus bendradarbiaujant su Sporto medicinos ir mokslo institutu Vienoje, Austrija. Su… [+]dėtinė dalis siūloma suteikti studentams lankstumą ir patogumą planuojant jų profesinius ir akademinius įsipareigojimus. [-]

Klaipeda University

Elektros inžinerijos bakalauro laipsnis

Spalis 12, 2018
Elektros inžinerijos studijų programa suteikia studentams žinias apie pramoninės automatikos įrangą ir jų sistemų projektavimą, techninę priežiūrą ir veikimą, pramoninio valdymo ir pavaros sistemų programavimą, elektronikos ir elektros energetikos žinias.

Bay Path University

Kompiuterių saugumo BS

Spalis 12, 2018
Kompiuterių saugumo pagrindai yra skirti studentams, norintiems kurti saugias IT sistemas ir infrastruktūrą. Sutelkti dėmesį į saugios tinklo infrastruktūros projektavimą, kūrimą ir įgyvendinimą; Kompiuterių saugumo didžiosios bendrovės išnagrinės pagrindines sąvokas, tokias kaip šifravimas, programinės įrangos pažeidžiamumas, saugi programinė įrang… [+]a ir operacinės sistemos. Studentai yra raginami pasirinkti daugybę pasirenkamųjų dalykų iš mūsų susijusios bakalauro programos "Killersecurity". [-]

Universitetai Lietuvos Respublika

Pakeisti vietovę

Kas yra tiksliųjų mokslų bakalauras?

Kas yra tiksliųjų mokslų bakalauras?

Tiksliųjų mokslų bakalauras (angl. Bachelor of Scienc, trump. BS arba BSc.) - tai su technologijomis, gamtos ar matematikos mokslais susijusios pirmosios pakopos aukštojo išsilavinimo studijos. Šio tipo studijos, kurių dieninės programos paprastai užtrunka trejus-ketverius metus, yra labai gera investicija. Tiksliųjų mokslų bakalauro studijos nuo humanitarinių mokslų studijų skiriasi dalykais, kurie yra įtraukiami į studijų programas, tačiau kai kurie kursai, priklausomai nuo pasirinktų programų, gali kartotis. Vienos iš populiariausių tiksliųjų mokslų studijų yra biologija, inžinerija, kompiuterijos mokslai, chemija, informacinės technologijos bei geologija. Kai kurie universitetai į savo tiksliųjų studijų programas įtraukia ir verslo studijas.

Kokie yra tiksliųjų mokslų bakalauro privalumai?

Dėl gebėjimo darbe pritaikyti naujai įgytas žinias, bakalauro studijas pabaigę ar dar tik studijuojantys studentai yra gana paklausūs konkurencingoje darbo rinkoje. Be to šios studijos studentui leidžia iš arti susipažinti ir nagrinėti dalyką, kuris juos domina. Užduotys, su kuriomis studentai susiduria studijuodami lavina įgūdžius, kurie yra naudingi ne tik darbe, bet ir asmeniniame gyvenime. Vieni iš jų - kritinis mąstymas, kūrybiškas problemų sprendimas, rašytinė bei verbalinė komunikacija. Studentai taip pat lavina ir grupinio bei individualaus darbo įgūdžius.

Kokie dalykai yra įtraukiami į tiksliųjų mokslų bakalauro studijas?

Į tiksliųjų mokslų studijų programas yra įtraukiama daugybė įvairių studijų kursų. Studentai gali rinktis iš tokių specialybių kaip

  • Bioinformatika ir genetika,
  • Civilinė inžinerija,
  • Slauga,
  • Aplinkosaugos mokslai,
  • Astronomija,
  • Fizioterapija,
  • Kompiuterija,
  • Veterinarijos medicina,
  • Matematika ir t.t. Kaip ir kitų tipų bakalauro studijas norintys pabaigti studentai, tiksliųjų mokslų studentai turi išklausyti privalomus kursus, išlaikyti reikiamus egzaminus bei apsiginti baigiamąjį darbą. Į tiksliųjų mokslų studijų programas taip pat yra įtraukiamas darbas laboratorijose bei profesinės praktikos.

Kokių karjeros galimybių aš galiu tikėtis jau įgijus tiksliųjų mokslų bakalaurą?

Tiksliųjų mokslų studijas baigę absolventai yra paklausūs tarptautinėje darbo rinkoje. Jie paprastai gauna geriau apmokamą darbą negu žmonės neturintys aukštojo diplomo. Jau dirbantiems profesionalams įgytas bakalauro laipsnis atveria kelius geresniam darbui bei, be abejo, didesniam atlyginimui.

Kiek kainuoja tiksliųjų mokslų bakalauro studijos?

Tiksliųjų mokslų bakalauro kaina labai priklauso nuo pasirinktos šalies, kurioje norite įgyti aukštojo mokslo diplomą, taip pat nuo konkretaus universiteto ir studijų programos. Tad dėl visos reikalingos informacijos - studijų kainos, pragyvenimo kaštų ir t.t., patartina kreiptis į konkretaus universiteto priėmimo skyrių. Kai kurie universitetai studentams gali pasiūlyti stipendijas ar kitokių formų finansinę paramą. Daugiau informacijos galite rasite universitetų interneto tinklapiuose arba susisiekę su jų priėmimo skyriais.

Kodėl verta rinktis internetines tiksliųjų mokslų studijas?

Pilnu etatu dirbantys, šeimos įsipareigojimų turintys ar dėl kitų priežasčių į dienines studijas negalintys stoti studentai, turi kitą pasirinkimą - tai internetinės tiksliųjų mokslų studijos. Vis daugiau universitetų kiekvienais metais siūlo įvairiausias internetines bakalauro studijų programas. E-mokymo technologijomis besinaudojantys universitetai internetines studijas gali pasiūlyti studentams esantiems kone bet kuriame pasaulio krašte. Tokio tipo studijos yra lygiavertės to pačio universiteto vedamoms dieninėms studijoms. Internetinių studijų studentai turi pabaigti privalomus kursus. Tai jie gali padaryti reguliariai bendraudami su profesoriais bei kurso draugais ir naudodamiesi įvairiomis studijoms reikalingomis duomenų bazėmis. Čia rasite ir galėsite rinktis iš daugybės internetinių, ištęstinių bei dieninių tiksliųjų mokslų bakalauro studijų programų!