Biotechnologijos bakalauras

Bendroji informacija

Programos aprašymas

Biotechnologija yra mokslo ir technologijos pritaikymas gyvoms būtybėms ir jų ląstelių ar molekuliniam elgesiui, kad būtų galima pažinti tas pats ir gaminti prekes ar paslaugas. Tai sritis, apimanti labai įvairias sritis, tokias kaip medicina ir sveikata, žemės ūkio maisto produktų gamyba, pramoninė gamyba ir energetikos bei aplinkos sritis. Biotechnologijų programa moko studentus tyrinėti ir manipuliuoti gyvais organizmais, norint išrasti ar patobulinti produktus.

Programa siekiama sukurti tvirtas pagrindines mokslo koncepcijas ir studentams suteikia praktinį mokymą biotechnologijų metodų srityje. Be to, joje integruoti laboratoriniai ir paskaitų komponentai, kurie kartu įgyvendina teorijos ir praktikos sujungimo principą.

Pagrindinis programos tikslas yra paruošti studentus įsidarbinimo galimybėms kritiškai svarbioje ir dinamiškoje biotechnologijų pramonėje.

Mokymo programos maršrutai yra šie:

 1. Gamybos-technologinis mokymas: pagrindinių maisto produktų ingredientų analizė, žaliavų komponentų nustatymas, naujų technologijų kūrimas ir diegimas.
 2. Veisimo veikla: šaltinės medžiagos, skirtos mikroorganizmams, augalams ir gyvūnams atrinkti, tyrimas; aplinkos veiksnių, susijusių su mikroorganizmų, augalų ir gyvūnų genotipu, tyrimas siekiant maksimalaus jų produktyvumo; veislinių mikroorganizmų, augalų ir gyvūnų savybių, rūšių prijaukinimo tyrimai.
 3. Aptarnavimo-operatyvinė veikla: metrologinis produkcijos palaikymas, standartų rengimas ir jų sertifikavimas.
 4. Eksperimentiniai tyrimai: biologinių objektų savybių ir gyvybinių procesų tyrimas; biotechnologinių procesų tyrimas; biotechnologinių prietaisų ir įrangos projektavimas.

Programos komponentai

Ketverių metų programa yra ištęstinė, apimanti 253 ECTS. Teoriniai kursai yra tolygiai paskirstomi visais akademinių studijų laikotarpiais. Programa taip pat apima dviejų rūšių mokymą: švietimą, kuris padeda studentams įsisavinti teorinius kursus, ir profesionalųjį, kuris pritraukia studentus į gamybos darbus.

Laipsnis

Studentai, užsiregistravę Sh. Ualikhanovo Kokshetau valstybinis universitetas ir sėkmingai baigę biotechnologijų bakalauro programą įgis biotechnologijų bakalauro laipsnį.

Karjeros galimybės

Biotechnologiniai procesai naudojami daugelyje sektorių, įskaitant farmaciją ir sveikatos apsaugą, maistą, aplinką ir degalus. Biotechnologijos laipsnis suteikia daugiadisciplininį mokymą, kuris siūlo užimtumo perspektyvas mokslinių tyrimų, plėtros, gamybos ir valdymo bei duomenų apsaugos srityse tiek privačiose, tiek valstybinėse įstaigose.

123634_pexels-photo-2280549.jpegChokniti Khongchum / Pexels

Priėmimas

Norėdami įstoti į universitetą, turite pateikti šiuos dokumentus:

 1. Pareiškimas, adresuotas universiteto rektoriui;
 2. Vidurinio išsilavinimo (bendrojo vidurinio išsilavinimo), techninio ir profesinio ar aukštojo mokslo dokumento originalas (pažymėjimas, kolegijos diplomas ir kt.)
 3. 6 nuotraukos (dydis 3x4);
 4. 086-U formos medicininė pažyma (su fluorografijos nuotrauka)
 5. Originalus UNT arba CTA pažymėjimas;
 6. Sveikatos pasą (arba 063 formos vakcinacijos kortelę);
 7. Asmens tapatybės dokumentas ir jo kopija (asmens tapatybės kortelė arba pasas).

Trumpa apžvalga

Instrukcijos kalba Anglų / kazachų / rusų
Trukmė 4 metai
Kreditų skaičius 253 ECTS
Pradžios laikas 2020 m. Rudens semestras (rugsėjis)
Studijų rūšis Pilnas laikas
Specializacijos Gamtos mokslai
Susidomėjimo sritis chemija, biologija, technologijos

Kontaktai

Programos koordinatorius Chemijos ir biotechnologijų skyriaus vedėjas
Nurgul Nurmukhambetova
el. paštas: kafedra-himii@kgu.kz
telefonas: 7 (716) 2255643
Tarptautinių reikalų tarnyba

Tarptautinių reikalų tarnybos vadovas
Altynay Akhmetova
el. paštas: academ.dep.poly@gmail.com
telefonas: 7 (716) 2721122

Paskutinį kartą atnaujinta Kov. 2020

Apie mokyklą

Sh. Ualikhanov Kokshetau State University is one of the leading regional universities in Northern Kazakhstan. It is more than 50 years in the lead of the education system. The university was establish ... Skaityti daugiau

Sh. Ualikhanov Kokshetau State University is one of the leading regional universities in Northern Kazakhstan. It is more than 50 years in the lead of the education system. The university was established in 1996. Today Sh. Ualikhanov Kokshetau State University is a modern, actively developing higher education institution with a worthy tradition, great potential and serious plans for the future. Skaityti mažiau