Edukacinės programos tikslas - formuoti gebėjimą pritaikyti įgytas žinias, įgūdžius, įgūdžius humanitariniuose moksluose, pagrindines ir į profesiją orientuotas disciplinas sprendžiant tipines ekonomikos specialisto užduotis socialinių ir elgesio mokslų pozicijose.
Švietimo ir profesinėje programoje dėmesys sutelktas į šiuolaikinius profesinius ir mokslo pasiekimus ekonominėse disciplinose, atsižvelgiama į įvairių finansinių formų įmonių finansinių paslaugų specifiką ir daugiausia dėmesio skiriama atitinkamai specializacijai. Studentas nustato profesinę ir mokslinę karjerą.
Tyrimo objektai yra bendri dėsniai ir tendencijos plėtojant ekonomines sistemas, rinkos dalyvių motyvacija ir elgesys, socialiniai ir ekonominiai procesai, modeliavimas ir reguliavimas.
Mokymo tikslai: specialistų, turinčių šiuolaikinį ekonominį mąstymą, teorinių žinių ir praktinių įgūdžių, reikalingų sprendžiant veiklos srities užduotis, mokymas.
Teorinis dalyko srities turinys: yra žinių apie socialinio elgesio ir ekonomikos mokslų sampratą, kategorijas, sąvokas, principus formavimas.
Absolventai gali dirbti valstybinėse įmonėse ir privataus verslo struktūrose (skirtingose organizacinio-vadybinio ir finansinio-ekonominio profilio pareigose); atlikti darbo pareigas valstybės tarnyboje (pagrindinių dokumentų rengimas ir nagrinėjimas socialinės ir ekonominės politikos srityje nacionaliniu, regioniniu ir vietos lygmenimis); praktikuoti edukacinę ir mokslinę veiklą aukštosiose mokyklose ir tyrimų centruose (vykdant kompleksinius ekonominius tyrimus ir mokslo projektus, rengiant socialines ir ekonomines prognozes, dėstymo kursus).
Absolventai gali panaudoti žinias dirbdami gamybos ir prekybos įmonėse (ekonomisto, vyriausiojo ekonomisto, buhalterio ekonomisto, ekonomisto finansininko, planavimo vadovo, strateginės plėtros vadovo ir kt. Pareigose) - aukščiausio lygio vadovai, vadovai departamentai ir sektoriai, direktoriai); vidaus ir tarptautinės kontroliuojančiosios bendrovės (planavimo, strateginės ir inovacinės plėtros, biudžeto sudarymo ir pardavimo departamentai); konsultavimo ir investavimo įmonės; bankų įstaigos (įmonių skolinimas); valstybės valdžios institucijos; nuosavas verslas.