Gamtos, technologijos, inžinerijos ir matematikos bakalauras

Bendroji informacija

Programos aprašymas

Tvarūs salų sprendimai pasitelkiant mokslą, technologijas, inžineriją ir matematiką

Tvarumas tapo vyriausybių, verslo ir mokslinių tyrimų institutų raktiniu žodžiu. Tvarumui užtikrinti reikalingas institucijų ir disciplinų bendradarbiavimas, jo negalima paversti vien technologine prasme. Tačiau mokslas, technologijos, inžinerija ir matematika (STEM) turi atlikti svarbų vaidmenį tvariame XXI amžiaus vystymesi.

Mažų salų valstybių pažeidžiamumas dėl aplinkos ir ekonominių sukrėtimų reikalauja daugiadalykio požiūrio į tvarų vystymąsi. Žvelgiant iš šios perspektyvos, akivaizdu, kad mūsų šalys, visuomenės ir pramonė reikalauja būsimų novatorių, pedagogų, tyrėjų ir lyderių, galinčių išspręsti aktualiausias problemas tiek šiandien, tiek rytoj.121314_IMG_9793.jpg

Tvarūs salų sprendimai pasitelkiant mokslą, technologijas, inžineriją ir matematiką įkūnys tvarumo politiką akademiniu lygmeniu, palaikydami mažų salų valstybių atsparumą, taip pat ugdydami darbo jėgą, turinčią įgūdžių ir gebėjimų, kad ši politika taptų realybe.

Siekdama darnaus vystymosi, SISSTEM teiks (tyrimų) įgūdžius ir disciplinas, remiamus savo tyrimų centrų ir laboratorijų, daugiausia dėmesio skirdama tvariai energijai, biologinės aplinkos supratimui, tvarioms technologijoms ir inžinerijai, taip pat informatikai ir duomenims. mokslai.

Tuo tikslu University of Aruba , bendradarbiaudamas su KU Leuven ir gavęs Europos Sąjungos finansavimą, sukūrė SISSTEM: Tvarūs salų sprendimai per mokslą, technologijas, inžineriją ir matematiką.

Bakalauro programa

University of Aruba siūlo šią naujovišką bakalauro programą (BA-STEM) bendradarbiaudamas su garsiais partneriais, tokiais kaip KU Leuven (Belgija). Daugiausia dėmesio skiriama tvariam vystymuisi mažų salų valstybių kontekste. Šių trejų metų 180 kreditų „BA-STEM“ programa skirta naujos kartos inžinieriams, analitikams, politikams ir tyrėjams paruošti iššūkius, su kuriais susiduriama siekiant darnaus vystymosi. Tai pagrįsta mokymo programa, kurioje derinamas išsamus ir platus STEM teorijos pagrindas su mažųjų salų valstybių taikoma praktika.

BA-STEM pritrauks vietinius, regioninius ir tarptautinius studentus, siekiančius sukurti tvirtą pagrindą STEM srityse, orientuojantis į tvarumą.

Tikslinė grupė

  1. Pirmoji programos tikslinė grupė yra Arubos rinka. Arubanos / Karibų jūros regione tiksliųjų mokslų srities absolventai ir UA akademinio fondo metų absolventai, einantys po STEM pasirenkamųjų kursų priėmimo, yra besąlygiški.
  2. Antroji tikslinė grupė yra regioninė rinka. Konkretus programos dėmesys greičiausiai pritrauks Karibų jūros regiono studentus.
  3. Trečioji tikslinė grupė yra tarptautinė rinka: anglų kalbą mokantys studentai iš mažų salų valstybių, pvz., Ramiajame vandenyne ir Indijos vandenyne, taip pat studentai iš šalių, dirbančių su Užjūrio šalimis ir teritorijomis.
  4. Ketvirtoji ir pati įvairiausia tikslinė grupė yra tarptautinė valiutų rinka. Studentai iš akademinių UA ir KU-Leuveno partnerių - Karibų, Erasmus ir kitų tarptautinių - gali dalyvauti BA-STEM programoje mainų būdu.

Patekimo reikalavimai

Aukščiau neišvardytų laipsnių priėmimas bus vertinamas remiantis Nyderlandų NUFFIC diplomų pripažinimo sistema.

https://www.nuffic.nl/lt/subjects/your-foreign-diploma-in-the-netherlands/

VWO / IB / AFY lygis su tiksliųjų mokslų trasa:

Šių programų, turinčių tiksliųjų mokslų išsilavinimą, priėmimas yra besąlyginis.

VWO / IB / AFY lygis be tiksliųjų mokslų:

Šių programų absolventams, neturintiems tiksliųjų mokslų žinių, bus organizuojamos atkuriamosios vasaros programos ir egzaminai.

HAVO / CXC lygis:

Šių programų absolventams priėmimas, baigus AFY su pasirenkama STEM linija, yra besąlyginis.121315_CopyofIMG_0359.jpg

Absolventų profiliai

Apskritai absolventai įgis bakalauro laipsnio pareigas laboratorijose, pramonėje, viešajame sektoriuje, taip pat aplinkos ir plėtros agentūrose. Dėl programos pobūdžio absolventai turės pakankamai platų žinių, kad galėtų prisitaikyti ir vystytis įvairiose vidutinio ir aukšto lygio pareigose. Specializacija lems absolventų konkurencingumą labiau specializuotoms pozicijoms.

Konkretus programos dėmesys tvariam mažų salų valstybių vystymuisi suteiks absolventams tvirtą pranašumą tose vietose, kurioms reikalingi specialūs įgūdžiai ir kontekstinės žinios iššūkiams mažose salų valstybėse, Karibų jūros regione ir už jos ribų. BA-STEM palengvins galimybę naudotis MA programomis atliekant įvairius STEM ir tvarumo tyrimus.

University of Aruba bendradarbiaudamas su „KULeuven“, pasiūlys daugiadalykę mažų salų valstybių tvaraus vystymosi magistro programą, kuri taip pat suteiks galimybę naudotis „BA-STEM“ programos absolventais.

Mokymo planas

STEM bakalauras, orientuotas į darnų mažų salų valstybių vystymąsi, pasiūlys platų pagrindą dalyvaujantiems kandidatams, leisdamas studentams plėtoti žinias ir įgūdžius STEM srityse, taip pat specializuotis vienoje konkrečioje studijų srityje. Programos įvairinimas pirmiausia bus grindžiamas tarptautiniais ir regioniniais mainais už laboratorinius darbus, specializaciją ir lauko darbus bendradarbiaujant su UA partneriais. Studentų mobilumas bus esminis dalykas siekiant šios 180 kreditų programos įvairinimo. Programos kalba bus anglų.

Kiekvienais programos metais yra praktinis komponentas (1 integruotasis projektas, 2-asis integruotasis projektas ir baigiamasis darbas), užtikrinantis studentų žinių pritaikymą.

Programos ir kreditų metmenys

120087_Capture12.JPG

Paskutinį kartą atnaujinta Rgs. 2019

Apie mokyklą

The University of Aruba (UA) is a modern university offering higher education, research, and social services to Aruba and the surrounding regions. Embedded in the Aruban society, the UA is a model in ... Skaityti daugiau

The University of Aruba (UA) is a modern university offering higher education, research, and social services to Aruba and the surrounding regions. Embedded in the Aruban society, the UA is a model in cultural diversity that represents the make-up of the Aruban culture itself, with students from the Caribbean, European, Latin, Asian, and American family backgrounds. Skaityti mažiau