Komunikacijos bakalauras žurnalistikos srityje

Bendroji informacija

Programos aprašymas

Apie

Magistrantūros žurnalistikos studentai studijuoja tris pagrindines sritis: (1) profesinę žurnalistiką, kurioje mokiniai išmoksta rinkti, pristatyti ir rengti naujienas bei įvykius; 2) profesijos teoriniai pagrindai, kuriuose studentai supažindinami su profesija ir jos vaidmeniu visuomenėje teisiniais, etikos, politiniais, istoriniais, ekonominiais ir žiniasklaidos komunikacijos teorijos kursais; ir 3) papildomi tyrimai, susiję su transliuotojo ar spausdinto arba internetinio žurnalistikos ir visuomenės santykiais, taip pat kaip politika, valdžia, verslas ir teisė veikia tiek vietos, tiek tarptautinėse bendruomenėse.

Koncentracijos

"Journalism Major" siūlo tris koncentracijas: tarptautinę žurnalistiką, kinų žurnalistiką ir komunikatą "Duomenys ir žiniasklaida".

 • Tarptautinė žurnalistika

Tarptautinė žurnalistikos koncentracija rengia studentus dirbti tarptautinėje žiniasklaidoje, veikiančioje anglų kalba. Vienas iš pagrindinių misijų - studentų raštingumo ugdymas ir anglų kalbos mokėjimas. Studentai gauna išsamų išsilavinimą spaudos, transliavimo ir interneto žurnalistikos metodais. Taip pat siūlomi teoriniai žiniasklaidos sistemų, pasaulinių naujienų ir spaudos įstatymų kursai. Tarptautiniai studentai gali baigti studijas šioje koncentracijoje tik anglų kalba. *

 • Kinijos žurnalistika

Kinijos žurnalistikos koncentracija suteikia profesinį išsilavinimą studentams, siekiantiems dirbti kinų kalba. Be to, kad Kinijos (Kantono / Mandarino) kalbos gavimo ir ataskaitų teikimo įgūdžiai yra įgyjami, jie tobulina savo analitinio mąstymo įgūdžius, mokydamiesi žiniasklaidos priemonių naudojimo raštingumo, spaudos įstatymų ir komunikacijos tyrimų.

 • Duomenų ir žiniasklaidos komunikacija

Duomenų ir žiniasklaidos komunikacinę koncentraciją bendrai siūlo žurnalistikos katedra ir kompiuterių mokslo katedra. Ši koncentracija suteikia studentams pažangiausias tarpdisciplinines žinias ir įgūdžius duomenų ir žiniasklaidos komunikacijose, reikalingų besikeičiančiam šiandieninės žiniasklaidos pramonės kraštovaizdžiui. Studentai aprūpinti pagrindiniais duomenų žurnalistikos įgūdžiais, įskaitant naujienų rinkimą, tyrimo ataskaitas, duomenų pagrįstą pasakojimą ir naujienų vizualizaciją.

* Kinijos žurnalistų koncentracijos ir tarptautinės žurnalistų koncentracijos studentai turi specializuotis viename iš šių trijų srautų: transliavimo žurnalistikos, finansinės žurnalistikos ar bendrosios srovės.

Stažuotės

Tikimasi, kad studentai iš Kinijos žurnalistų koncentracijos ir tarptautinės žurnalistikos koncentracijos per trejus studijų metus atliks profesinę stažuotę. Mes glaudžiai bendradarbiaujame su pramone organizuojame stažuotes mūsų studentams. Stažuotė paprastai trunka mažiausiai du mėnesius nuo birželio pradžios iki rugpjūčio pabaigos, tačiau kai kurie darbdaviai gali reikalauti šiek tiek skirtingų laikotarpių. Žurnalistikos studentai baigė stažuotes šiose organizacijose:

 • Agence France-Presse
 • AM730
 • "Apple Daily"
 • "Associated Press" televizijos naujienos
 • Boom Magazine
 • Kabelinė televizija
 • "FevaWorks Solutions" (HK) Ltd
 • Frontier Myanmar Magazine
 • Vyriausybės informacinių paslaugų departamentas
 • HK01
 • Honkongo komercinė transliavimo kompanija
 • Honkongo ekonomikos žurnalas
 • Honkongo ekonomikos laikai
 • Initium Media
 • "Metro Daily"
 • Metro radijas
 • Ming Pao
 • Kitas skaitmeninis
 • Dabar TV
 • Radijo televizija Honkongas
 • "Sky Post"
 • Pietų Kinijos Morning Post
 • "Television Broadcasts Ltd."
 • The New York Times
 • Standartas
 • Thomson Reuters Hong Kong Ltd.
 • Wen Wei Po

Valiutų / ataskaitų turai

Žurnalistikos studentai skatinami pereiti prie vienos iš daugelio universitetų, su kuriais mes bendradarbiaujame visame pasaulyje, įskaitant Jungtines Amerikos Valstijas, Australiją ir Europą, per semestrą. Studentai gali užsiimti žurnalistikos pamokomis ir gyventi kitoje kultūroje. Be to, studentai gali prisijungti prie užsienyje rengiamų ataskaitų turai, kurių metu jie privalo padengti naujienų įvykius užsienio šalyje. Pastaraisiais metais studentus vedėme į Taivaną, Mianmarą, Šiaurės Korėją, Vokietiją ir Ispaniją.


Karjeros galimybės

Dauguma žurnalistų majoro absolventų tampa žurnalistų, redaktorių, korespondentų ir gamintojų spaudoje, elektroninėje ir internetinėje žiniasklaidoje. Kiti gali pradėti dirbti tokiose srityse, kaip viešieji ryšiai, rinkodara, verslas ir komercija, valstybės tarnyba ir švietimas. Kai kurie siekia tolesnių studijų Honkonge ar užsienyje. Mes turime nemažai prestižinių žiniasklaidos apdovanojimų ir stipendijų už antrosios pakopos studijas užsienyje nugalėtojus.

Patekimo reikalavimai

Individualių nuopelnų atrankoje mes priimame holistinį požiūrį. Pareiškėjai privalo atitikti universiteto įėjimo reikalavimus ir anglų kalbos reikalavimus.

Pareiškėjai, kurie įstojo į aukštesnę padėtį iki studijų metų 1 su tarptautine kvalifikacija, tokia kaip GCE, IB ir SAT, gali kreiptis dėl vienetų perkėlimo.

Mokykla priima plačiąja atrankos politiką tiems studentams, kurie nori studijuoti žurnalistiką, viešuosius ryšius ir reklamą. Prieš pradedant studijas, studentams nereikia rinktis pagrindinių dalykų. Vietoje to savo pirmaisiais studijų metais jie privalo imtis pagrindinių kursų, kurie supažindina juos su daugialypės terpės pasakojimo metodais, žiniasklaidos įstatymais ir etika, taip pat kitais kursais, kurie suteikia jiems įvairias komunikacijos studijų sritis. Pirmųjų metų pabaigoje studentai bus priskirti magistrui pagal jų asmenines nuostatas ir akademinius rezultatus. Antrus metus jie bus priskirti koncentracijai pagal jų pasirinkimus ir balus atitinkamuose kursuose.

Anglų kalbos reikalavimai

Šie viešojo egzamino rezultatai pripažįstami kaip atitinkantys Universiteto nustatytus anglų kalbos reikalavimus:

Kompetencijos testai

Minimalūs reikalavimai

TOEFL

Internetinis testas (iBT) - balas: 79; arba
Popierinis testas (PBT) - balas: 550

IELTS akademinė

Bendras diapazonas: 6.0

SAT

Minimalus 550 balų skaičius tiek kritiniame skaityme, tiek rašyme su 8 ar aukštesniais balais Esse senajame SAT; arba
Minimalus balų skaičius 590 įrodymų pagrindu skaitant ir rašant naujuose SAT

ACT

Minimalus balų skaičius 23 ACT anglų ir skaitymo

GCE O-Level / GCSE anglų / anglų kalba / anglų literatūra

C laipsnio / 4 laipsnio

IGCSE pirmoji kalba anglų kalba

C laipsnio / 4 laipsnio

IGCSE anglų kalba kaip antroji kalba

B klasė / 5 klasė

GCE AS ar A lygio angliškai

E klasė

HKDSE anglų kalba

3 lygis

HKALE Anglų kalbos naudojimas

E klasė

IB

4 klasė:
IB anglų kalba (aukštesnis arba standartinis lygis); arba
IB Anglų B (aukštesnis lygis); arba
IB anglų literatūra ir spektaklio (standartinis lygis)

ARBA

5 klasė:
IB anglų kalba B (standartinis lygis)

Kiti

Kita anglų kalbos kvalifikacija, kurią universitetas laiko priimtina

Priėmimo stipendijos

Pareiškėjai, turintys puikių akademinių rezultatų, turės galimybę gauti priėmimo stipendijas:

HKD

USD

Pilna stipendija *

190 000 kiekvienais metais

24 000 kiekvienais metais

Pusė stipendijos *

95 000 per metus

12 000 kiekvienais metais

* Atsižvelgiant į universiteto patvirtinimą.


Paklausimai

Telefonas: 852 3411-5200
El. Paštas: commadmission@hkbu.edu.hk

Paskutinį kartą atnaujinta Kov. 2020

Apie mokyklą

The School of Communication of Hong Kong Baptist University was founded in 1968. It provides a comprehensive range of programmes in communication available in Hong Kong at the undergraduate and postgr ... Skaityti daugiau

The School of Communication of Hong Kong Baptist University was founded in 1968. It provides a comprehensive range of programmes in communication available in Hong Kong at the undergraduate and postgraduate levels. Skaityti mažiau