Laisvųjų menų ir humanitarinių mokslų bakalauro laipsnis

Bendroji informacija

Programos aprašymas

Liberalų menų ir humanitarinių mokslų bakalauro studijos yra universitetinė humanitarinių mokslų studija, orientuota į filosofiją, istoriją, kultūrinę ir socialinę antropologiją. Programos parašo bruožas yra plačiai atviras studijų grafikas, leidžiantis studentams siekti savo individualių gebėjimų ir ugdyti jų interesus. Studentas vykdo privalomus humanitarinių ir socialinių mokslų kursus ir atlieka išsamius egzaminus, atitinkančius kiekvieną lauką. Tinkamai renkantis kitus kursus studijų metu, studentas gali palaipsniui specializuotis ir sutelkti dėmesį į tolesnį (magistrantūros) studiją bet kurioje iš santykinių teorinių sričių arba praktinio įgytų įgūdžių naudojimo.


Tikrinimo ir vertinimo kriterijų aprašymas

Egzamino egzaminą sudaro anglų kalbos akademinio teksto santrauka, parašyta anglų kalba, ir atsakymas į tolesnius klausimus, pagrįstus tekstu, anglų kalba. Vertinimas pirmiausia grindžiamas faktiniu santraukos tikslumu ir pagrindinės teksto linijos vaizdavimu. Klausimais siekiama išsiaiškinti, ar pareiškėjas visiškai suvokė teksto turinį. Pareiškėjas gali gauti iki 18 balų už testą: 9 balai už santrauką ir 3 balai už kiekvieną iš trijų atsakymų.


Egzamino trukmė - 3 valandos.


Prieš egzaminą pareiškėjai gauna laišką, kuriame nurodoma egzamino data ir laikas. Neleidžiama naudoti žodynų, knygų, pastabų, mobiliųjų telefonų ar kitų skaitmeninių įrenginių. Pareiškėjai informuojami apie rezultatą egzamino dieną arba kitą dieną.


Priėmimo sąlygos

Priėmimą į bakalauro studijas sąlygoja baigtas vidurinis išsilavinimas, patvirtintas mokyklos baigimo pažymėjimu.

Tikrinimo metodas: stojimo egzaminas
Patvirtinimo data (stojamojo egzamino) nuo :2020.05.05 iki :2020.05.05
Alternatyva (stojamojo egzamino data) nuo: 2020 06 08 iki: 2020 06 12


Rekomenduojama literatūra, imties klausimai

Imties egzaminą galima rasti čia: https://fhs.cuni.cz/FHSENG-704-version1-exam_sample_shv_aj.pdf


Parengiamieji kursai

CŽV 16 - paruošimo kursas https://fhs.cuni.cz/FHSENG-712.html


Karjeros perspektyva

Liberalų menų ir humanitarinių mokslų absolventas turi akademinę humanitarinių mokslų kompetenciją, ypač filosofijoje, istorijoje ir socialiniuose moksluose. Jis gali sintezuoti įvairių disciplinų žinias ir palyginti įvairius filosofijos, istorijos ir socialinių mokslų metodinius metodus. Jis gali parengti ir kritiškai vertinti socialinių mokslų mokslinių tyrimų projektą ir gali tematizuoti ir analizuoti įvairius socialinius ir kultūrinius reiškinius socialiniame, kultūriniame ir vystymosi kontekste. Dėka vyraujančio interaktyvaus mokymo metodo mažose grupėse ir seminaruose, absolventas turi puikią anglų kalbos žinyną ir gali veiksmingai bendradarbiauti daugiakultūrėje, tarptautinėje aplinkoje.

Paskutinį kartą atnaujinta Spalis 2019

Apie mokyklą

Originally founded as the Institute for Liberal Education of Charles University in 1994, the Faculty of Humanities is the youngest Faculty under esteemed Charles University and as such it offers some ... Skaityti daugiau

Originally founded as the Institute for Liberal Education of Charles University in 1994, the Faculty of Humanities is the youngest Faculty under esteemed Charles University and as such it offers some pretty unique study programs and opportunities. Skaityti mažiau