Laisvųjų menų ir humanitarinių mokslų bakalauro laipsnis

Bendroji informacija

Programos aprašymas

Be kelių privalomų humanitarinių mokslų kursų ir egzaminų, iš plataus pasirenkamųjų kursų pasiūlymo jums bus leista sukurti savo unikalią mokymo programą; visus mokė garsūs savo srities žinovai. Kiekvienas studentas baigia privalomus humanitarinių ir socialinių mokslų kursus, sėkmingai išlaikydamas išsamius kiekvienos srities egzaminus. Be to, studentai gali pasirinkti iš plataus pasirenkamųjų kursų pasiūlymo ir susikurti savo unikalias programas, kurios papildytų jų įgūdžius ir pomėgius.

Visame šiame procese galite palaipsniui specializuotis pasirinktoje akademinėje srityje. Įgiję bakalauro laipsnį, galite tęsti studijas mūsų fakultete, kuriame siūloma daugybė magistro ir doktorantūros programų, arba sutelkti dėmesį į įgytų įgūdžių praktinį panaudojimą.

Tikrinimo ir vertinimo kriterijų aprašymas

Prieš egzaminą kandidatai gauna laišką, kuriame nurodoma egzamino data ir laikas. Egzamino data bus paskelbta fakulteto svetainėje .

Priėmimo egzaminą, kuris turi būti parašytas anglų kalba, sudaro akademinio anglų kalbos teksto santrauka ir tolesni papildomi klausimai remiantis pateiktu tekstu. Vertinimas visų pirma grindžiamas faktiniu santraukos tikslumu ir pagrindinių idėjų bei teksto punktų vaizdavimu. Klausimai skirti išsiaiškinti, ar pareiškėjas visiškai suprato teksto turinį. Jie taip pat skirti patikrinti pareiškėjo kritinį mąstymą ir sugebėjimą suformuoti bei pagrįsti autentišką nuomonę apie teksto idėjas.

Pareiškėjas už testą gali gauti iki 18 taškų: 9 balus už santrauką ir 3 balus už kiekvieną iš trijų atsakymų. Egzamino trukmė - 3 valandos.

Neleidžiami žodynai, knygos, užrašai, mobilieji telefonai ar kiti skaitmeniniai įrenginiai. Kandidatams apie rezultatus pranešama arba egzamino dieną, arba kitą dieną.

Priėmimo sąlygos

Priėmimas į bakalauro programą priklauso nuo baigto vidurinio išsilavinimo, patvirtinto mokyklos baigimo pažymėjimu.

Tikrinimo metodas: stojimo egzaminas
Patvirtinimo data (stojamojo egzamino) pertvarkytas; TBA
Alternatyva (stojamojo egzamino data) TBA


Rekomenduojama literatūra, imties klausimai

Priėmimo egzaminą galima rasti fakulteto svetainėje .


Parengiamieji kursai

Parengiamasis kursas suteikia galimybę laikyti priėmimo modelio egzaminą su individualizuotais atsiliepimais apie jo rezultatą. Daugiau informacijos apie kursus galite rasti fakulteto tinklalapyje .


Karjeros galimybės

Laisvųjų menų ir humanitarinių mokslų absolventas turi išsamų supratimą apie humanitarinius ir socialinius mokslus, įvairių sričių skirtumus, diskursus, jų metodikos specifiką.

Dėl to jie sugeba apsvarstyti ir palyginti skirtingus požiūrius ir perspektyvas. Visų pirma, jie geba interpretuoti socio-mokslinio tyrimo rezultatus ir įvertinti jų aktualumą, tematizuoti ir analizuoti įvairius socialinius reiškinius savo kontekste bei analizuoti sudėtingų socialinių ir kultūrinių reiškinių raidą ilgalaikėje perspektyvoje. Dėka interaktyvaus mokymo seminaro grupėse būdo, studentas turi puikius bendravimo anglų kalba įgūdžius ir geba bendradarbiauti daugiakultūrėje tarptautinėje aplinkoje.

Tarpdisciplininio tyrimo dėka absolventas turi atrankinių žinių apie pagrindines Europos filosofijos sąvokas, požiūrius ir svarbius pirminius tekstus. Absolventas taip pat turi profesinių žinių apie Europos istoriją, ypač Vidurio Europos istoriją. Be to, jie turi selektyvių žinių apie socialinių mokslų teorijas ir metodus, ypač apie socialinę ir kultūrinę antropologiją; mažesniu mastu sociologija, psichologija ir ekonomika. Platus studijų dėmesys ir išsamūs baigiamieji egzaminai suteikia absolventui daugiau galimybių kritiškai reflektuoti ir įsitvirtinti įvairiuose socialiniuose ir kultūriniuose reiškiniuose.

Liberaliųjų menų ir humanitarinių mokslų absolventai gali būti įdarbinti įvairiose valdžios srityse, ne pelno ir privačiame sektoriuje, įvairiose pareigose, tokiose kaip copywriter, HR personalo vadybininkas, renginių vedėjas, žurnalistas, žiniasklaidos analitikas, ne pelno siekiantis darbuotojas, ekspertas konsultantas, viešosios nuomonės analitikas ir kt. Vėlesnių magistrantūros studijų atveju aukštos kokybės absolventai taip pat gali plėsti karjerą akademinėje ir mokslinių tyrimų srityse.

Paskutinį kartą atnaujinta Kov. 2020

Apie mokyklą

Originally founded as the Institute for Liberal Education of Charles University in 1994, the Faculty of Humanities is the youngest Faculty under esteemed Charles University and as such it offers uniqu ... Skaityti daugiau

Originally founded as the Institute for Liberal Education of Charles University in 1994, the Faculty of Humanities is the youngest Faculty under esteemed Charles University and as such it offers unique study programs and opportunities. Skaityti mažiau