Tarptautinių santykių ir teritorinių studijų bakalauro laipsnis

Bendroji informacija

Apie šią programą plačiau skaitykite universiteto tinklapyje

Programos aprašymas

Tarptautinių santykių ir sričių studijų bakalauras (IRAS) yra bakalauro tarpdisciplininė programa, kuri siūlo griežtą tarptautinę ir lyginamąją perspektyvą šiuolaikinėje pasaulinėje sistemoje ir skirtinguose pasaulio regionuose. Jos tikslas yra skatinti kūrybišką mąstymą apie sudėtingas pasaulines problemas ir aprūpinti studentus analitinėmis priemonėmis, kalbos žiniomis ir tarpkultūriniu supratimu, kad juos būtų galima vadovautis šiame procese. Mūsų laipsnis suteikia tvirtą pagrindą tarptautiniuose klausimuose kartu su galimybe specializuotis konkrečiame regione ar specifinėje temoje. Jūs sužinosite, kaip vystėsi tarptautinė sistema, ir bendraujate su mokslininkų diskusijomis apie dilemas, dominuojančias šiuolaikinėje tarptautinėje politikoje. Mūsų tyrimai ir mokymai apima visą spektrą tarptautinių santykių ir sričių studijų temų, įskaitant tarptautinę politiką ir ekonomiką, plėtrą, pasaulinį valdymą, tarptautinių santykių etiką, konfliktų sprendimą ir taikos stiprinimą, regioninę integraciją, kultūrų įvairovę ir kultūrų dialogą. Be to, programa siūlo išsamią įvairių pasaulio regionų politiką, ekonomiką, saugumą, kultūrą ir visuomenę. Antrojo ir trečiojo programos metų metu galite sutelkti dėmesį į vieną iš dviejų specializacijų: tarptautinio saugumo ar teritorinių studijų. Specializacijos pasirinkimas padės sutelkti ir nuodugniai išnagrinėti jus dominančias sritis.

57610_MUN2.jpg

Specializacijos

Siekiant užtikrinti, kad jūs galėsite įveikti sudėtingus iššūkius po 9/11 pasaulio, šis specializacijos modulis peržiūri saugumą iš plačios teorinės ir istorinės perspektyvos, kelia tradicines saugumo problemas tokiose srityse kaip plėtra, ekonomika, ir žmogaus teises. Mes pristatysime jums pagrindines tarptautinių santykių ir saugumo studijų koncepcijas ir metodus bei paraginsime analizuoti, interpretuoti ir vertinti pasaulio politinius įvykius bei problemas. Jūs sutelksite dėmesį į įvairias temas, įskaitant strategiją, pasaulinę politiką, užsienio politikos analizę, politinę ekonomiką, žvalgybą, tėvynės saugumą, karinę analizę, regioninį saugumą ir konfliktų sprendimą. Tarptautinis saugumas Siekiant užtikrinti, kad galėtumėte įveikti sudėtingus uždavinius po 9/11 pasaulio, šis specializacijos modulis peržiūri saugumą iš plačios teorinės ir istorinės perspektyvos, kelia tradicines saugumo problemas tokiose srityse kaip plėtra, ekonomika ir žmogaus teisės. Mes pristatysime jums pagrindines tarptautinių santykių ir saugumo studijų koncepcijas ir metodus bei paraginsime analizuoti, interpretuoti ir vertinti pasaulio politinius įvykius bei problemas. Jūs sutelksite dėmesį į įvairias temas, įskaitant strategiją, pasaulinę politiką, užsienio politikos analizę, politinę ekonomiką, žvalgybą, tėvynės saugumą, karinę analizę, regioninį saugumą ir konfliktų sprendimą.

Įkvėpus praeities, mes formuojame ateitį!

Sveiki atvykę į Tarptautinių santykių ir teritorinių studijų bakalauro programą Tarptautinio ir politinių studijų fakultete Jogailos universiteto Krokuvoje. IRAS yra viena iš seniausių ir labiausiai prestižinių universitetų Vidurio Europoje, pagrįsta labai turtinga akademinės kompetencijos tradicija, kuri prasideda iki XIV amžiaus. Tai yra tikrai tarptautinė ir dinamiška studijų programa, jau penktųjų metų egzistavimo. IRAS siūlo platų galimybių ištirti tarptautinę politiką ir skirtingus pasaulio regionus, patirti kultūrinę įvairovę, plėtoti savo akademinius įgūdžius ir karjeros galimybes bei laisvalaikį kartu su studentais iš viso pasaulio.

Plotas studijas Ši specializacija suteiks jums tvirtą pagrindą suprasti politiką, ekonominį bendradarbiavimą, tarpvalstybinius santykius, kultūros ir visuomenės įvairių pasaulio regionų. Jūs sutelksite dėmesį į du pasirinktus regionus: Europą, Rusiją ir Nepriklausomų valstybių sandraugą, Ameriką, Artimuosius Rytus ir Šiaurės Afriką arba Rytų ir Pietų Aziją. Ši specializacija yra ideali tiems, kurie nori ištirti ir suprasti kitas kultūras ir jų tradicijas. Tai yra tarpdisciplininė ir interaktyvi, susiejanti kalbos studijas su kitomis akademinėmis disciplinomis, tokiomis kaip politika, istorija, ekonomika, sociologija, antropologija, literatūra ir filosofija.

57620_newIRAS.png

Kodėl IRAS? Kodėl Jogailos universitetas? Kodėl Krokuvoje?

IRAS yra unikali laipsnių programa, jungianti žinias apie įvairias socialinių ir humanitarinių disciplinų (tarptautiniai santykiai, ekonomika, politologija, kultūros ir sričių studijos, istorija, etika, teisė ir antropologija) žinios, kad studentai suprastų, kaip sudėtinga šiandien besikeičiantis pasaulis. Kaip IRAS dalis, jūs mokysite mažoje, tačiau vis didėjančioje tarptautinėje bendruomenėje, kuri palengvina dėstytojų ir studentų pažinimą ir produktyvų sąveiką. Kosmopolitinis programos pobūdis pritraukia studentus ir mokslininkus beveik visame pasaulyje, todėl jie gali patirti įvairovę ir kurti ilgalaikius ryšius ir draugystę. Mūsų programos tikslas - sutelkti intelektinę griežtumą taikant dėmesio, suteikiant studentams reikšmingų analitinių ir praktinių įgūdžių, vertingų jų būsimos plėtros ir karjeros vyriausybinių ir nevyriausybinių organizacijų, pramonės ir verslo sektoriaus, diplomatijos ar kitų tarptautinių organizacijos ir vietos institucijos. Mes esame pasiryžę tobulinti mokymą ir mokslinius tyrimus, kurie garantuoja mūsų laipsnio kokybę. Mūsų studentai gali dalyvauti "Erasmus" mainų programoje arba "American Programs International Study Abroad" ir kreiptis dėl dekano stipendijų už išskirtinius studentus. Krokuvos centrinė vieta Europoje suteikia IRAS studentams unikalią galimybę mokytis skirtingų regionų ir patirti įvairias kultūras per mokymosi keliones mes teikiame.

57612_DSC_0165_Kopiowanie_.jpg

Kas tai yra?

Programa yra skirta Lenkijos ir užsienio studentams, norintiems tobulinti savo įgūdžius ir karjeros galimybes keliuose politinės analizės, strategijos, saugumo, ekonomikos ar kultūros srityse. Mes siekiame suteikti žinias ir praktinę patirtį, naudingą ateityje užimtumui vyriausybinėse ar nevyriausybinėse organizacijose, tarptautinėse institucijose, plėtros agentūrose, žiniasklaidoje ir kituose tarptautiniuose versluose bei pramonėje. Kai kurie studentai gali pageidauti įgyti papildomą kvalifikaciją arba studijuoti aukštesniųjų studijų programose susijusiose akademinėse disciplinose. Šis laipsnis yra skirtas studentams, kurie yra bendrai suinteresuoti užsienio politika ir tarptautiniais santykiais, suteikiant jiems aiškų supratimą apie tarptautinius reikalus. Galiausiai, programa taip pat tinka studentams, norintiems tęsti studijas užsienyje, vienerius metus ar semestrą.

PATEKIMO REIKALAVIMAI

  1. Kad galėtų dalyvauti programoje, kandidatai turi turėti vidurinės mokyklos diplomą arba lygiavertį dokumentą (pvz., Lenkijos brandos ar aukštųjų mokyklų diplomą), suteikiančią teisę turėtojui atlikti bakalauro studijas. Šiame dokumente turėtų būti pateiktas pilnas pažymių kopija (galutinių pažymių, gautų tam tikruose dalykuose, sąrašas).
  2. Oficialiai reikalaujama, kad šios programos kandidatas, kuris nėra gimtoji anglų kalba, sėkmingai išlaikytų pokalbį, patvirtinantį jų kompetenciją anglų kalba. Interviu sėkmingai perduodamas uždirbus bent 60% visų taškų. Dokumentų, patvirtinančių kompetenciją anglų kalba, turėtojai, bent jau B2 lygiu, gauna 100% visų taškų ir neprivalo dalyvauti pokalbyje.
    Yra Jagailų universiteto pripažintų sertifikatų ir dokumentų sąrašas.
  3. Jei nedalyvaujate pokalbyje ar pateikti reikalingus dokumentus, gali būti atsisakyta leisti atvykti.

Priimame keletą pripažintų kalbų sertifikatų Priėmimo terminas: tęsiamas iki rugsėjo

Paskutinį kartą atnaujinta Kov. 2020

Apie mokyklą

The Jagiellonian University is the oldest higher education institution in Poland and one of the oldest in Europe. It was founded on 12 May 1364 by the Polish king Casimir the Great. The Jubilee year 2 ... Skaityti daugiau

The Jagiellonian University is the oldest higher education institution in Poland and one of the oldest in Europe. It was founded on 12 May 1364 by the Polish king Casimir the Great. The Jubilee year 2014 marked the 650th anniversary of this remarkable event. Since its very beginning, the Jagiellonian University has been an international institution. Poles, Ruthenians, Lithuanians, Hungarians, Germans, Czechs, the Swiss, the English, the Dutch, the French, the Spanish, Italians, and even Tatars studied here in the old days. Skaityti mažiau