Teologijos ir religijos studijų bakalauro laipsnis (Leuvenas)

Bendroji informacija

Programos aprašymas

Domina teologijos ir religijos studijavimas? Į Leuveną mes siūlome tarptautiniu mastu žinomą teologijos ir religinių studijų bakalaurą. Trejų metų programa (dieninės ar neakivaizdinės) studentai inicijuojami visose srityse, kurios kartu sudaro krikščioniškąją teologiją; be to, ypatingas dėmesys skiriamas religinių studijų, klasikinių ir šiuolaikinių kalbų bei filosofijos indėliui. Kai kuriais atvejais studentams gali būti išduotas aukštas kvalifikacinis laipsnis ir toks leidimas į trumpesnį teologijos ir religinių studijų bakalaurą (nuo 45 iki 120 ECTS).

Kas yra teologijos ir religinių studijų bakalauro laipsnis?

Teologijos ir religinių studijų bakalauras (taip pat galimas ne visą darbo dieną):

 • gilinti dabartinį krikščioniškosios tradicijos supratimą ir Bažnyčios istoriją;
 • tobulinti savo žinias apie šiuolaikines ir Biblijos kalbas, filosofiją ir kitus humanitarinius mokslus;
 • padedate iš naujo išnagrinėti savo prielaidas ir kritiškai sustiprinti, išplėsti ir brandinti tikėjimą pokalbiu su šiuolaikine kultūra;
 • Pasiruošę specializuotis studijuoti teologijos ir religijos studijų magistro programoje, sėkmingai baigus bakalauro programą.
 • Ši programa taip pat gali būti vykdoma ne visą darbo dieną.

Struktūra

Teologijos ir religijos studijų fakulteto siūloma bakalauro programa siekia prisidėti prie bendrojo studentų ugdymo ir ugdymo bei paruošti juos dalyvauti nepriklausomuose teologiniuose ir tarpdisciplininiuose apmuose apie katalikų tikėjimo tradicijas. Tuo pačiu metu programa taip pat ketina paskatinti susidomėjimą įvairių krikščionių bažnyčių tarpusavio santykiais ir krikščionybe bei kitomis pasaulio religijomis.

Fakultetas

Teologijos ir religijos studijų fakultetas nuo pat įkūrimo 1432 m. Sukūrė turtingą istoriją ir tradicijas. Fakultetas daugiausia dėmesio skiria studentų ir mokslininkų mokymui moksliškai pagrįstuose ir metodologinėse refleksijose bei taikymuose, kur teologija ir religiniai tyrimai abipusiškai praturtina vienas kitą. Visos fakulteto programos yra mokomos tiek olandų, tiek anglų kalbomis ir yra atviros kiekvienos tautybės studentams. Fakultetas šiuo metu turi studentų iš daugiau nei šešiasdešimt šalių, taigi iš beveik kiekvienos pasaulio dalies.

Paraiškos Paskutinis pristatymo laikas

 • 2018 m. Kovo 1 d. (Ne EEE piliečiams)
 • 2018 m. Birželio 1 d. (EEE piliečiams)

KU Leuven naudoja internetinę paraiškų sistemą. Galite atsisiųsti ir pateikti savo paraiškos formą per www.kuleuven.be/application. Studentai su flamandų išsilavinimu gali konsultuotis www.kuleuven.be/studentenadministratie.

Mokestis už mokslą

Studijų mokestis už 2018-2019 mokslo metus bus nustatytas 2018 metų pavasarį. Daugiau informacijos rasite tinklalapyje: www.kuleuven.be/tuitionfees.

Ar tai tinkama programa man?

Pareiškėjai turėtų ne tik susitikti su generaliniais ir fakulteto specialiaisiais priėmimo reikalavimais:

 • istorijos supratimas; sugebėjimas susieti konkrečios istorinės informacijos vienetus su kitais ir rasti juos laikinoje linijoje;
 • susidomėjimą religiniu požiūriu, papročiais ir tradicijomis;
 • informuoti visuomenę apie religijos vaidmenį, ritualus ir pasireiškimus savo viduje ir už jos ribų;
 • pradinis susipažinimas su krikščioniškąja tradicija ir bažnyčios istorija; susipažinimas su pagrindine krikščioniškosios tradicijos žodynu, įskaitant tokias sąvokas kaip "pranašas", "Biblija", Jėzus iš Nazareto ir tt;
 • gebėjimas apibendrinti ir taikyti abstrakčias įžvalgas ir schemas; gebėjimas atskirti doktrinas, ritualus ir praktiką.

Karjeros keliai

Baigę mokyklą, dauguma bakalauro studentų nusprendžia tęsti studijas teologijos ir religijos fakultete, kad gautų mokslinį magistro laipsnį ir dažnai net doktorantūrą. Teologijos ir religijos studijų fakulteto studijos rengia studentus įvairioms karjeros sritims, tokioms kaip švietimas, verslas, leidyba, žiniasklaida ir sociokultūrinis sektorius.

Tikslai

Teologijos ir religijos studijų programos tikslas - tarpdisciplininis ir mokslinis katalikų tikėjimo tradicijos tyrimas daugiakultūrėje ir daug religinėje visuomenėje bei pasaulyje. Akademinė formacija, skirta vyrų ir moterų ruošimui vertinti ir veikti brandžiai klausimais, susijusiais su teologija ir religinių studijų, turėtų ne tik perduoti plačias mokslinių tyrimų tradicijas šiose srityse, bet ir glaudžiai susikaupti į įvairių sričių tyrimas, kuris prisideda prie jo. Būtent dėl ​​šios priežasties Teologijos ir religinių studijų fakulteto teikiamos mokymo programos stengiasi prisidėti prie bendrojo studentų ugdymo ir ugdymo bei pasiruošti jiems įsitraukti į nepriklausomą teologinę ir tarpdisciplininę apmąstymą apie katalikų tikėjimo tradicijas. Tuo pat metu programose taip pat siekiama skatinti susidomėjimą įvairių krikščionių bažnyčių tarpusavio santykiais ir krikščionybe bei kitomis pasaulio religijomis.

Tai įtraukia:

 • Integruotos orientacinės sistemos sukūrimas per pradines teologijos ir religinių studijų disciplinas bei filosofines ir socialines mokslas, kurios palengvina teologijos ir religinių studijų refleksijas.
 • Teorinių ir religinių studijų akademinio formavimo pagrindinių gebėjimų ugdymas, įskaitant plačios mokslinės svarbos derinimą ir kritinį požiūrį į įvairius religijos fenomeno pateikimo ir vertinimo būdus akademijoje, visuomenėje apskritai ir kultūroje.
 • Pasirengimas specializuotam studijoms teologijos ir religijos studijų magistro programoje po sėkmingo bakalauro studijų programos užbaigimo.

Galutinis pasiekimų lygis pagal dailės bakalauro programą teologijoje ir religijos studijose kaip visuma:

 1. žinios apie fundamentalias teologijos sąvokas ir metodus, atsižvelgiant į jo skirtingas metodologines perspektyvas (literatūrinė-istorinė: biblijos mokslai, bažnyčios ir teologijos istorija, sistemiškai-teologinė: dogminė teologija, teologinė etika, pastoracinė-teologinė).
 2. žinios ir supratimas apie pagrindines religinių studijų koncepcijas ir metodus, religijų dialogą ir pagrindinių pasaulio religijų tyrimą.
 3. žinios ir supratimas apie pagrindines kononaktinės teisės sąvokas ir metodus.
 4. žinios ir supratimas apie pagrindines filosofijos, socialinių mokslų ir psichologijos koncepcijas bei metodus, ypatingą dėmesį skiriant tai, kaip šios disciplinos stengiasi paaiškinti ir paaiškinti religijos reiškinį.
 5. gebėjimas taikyti teologinės ir neologinės disciplinos įgytas žinias apie problemas, klausimus ir teiginius, susijusius su religija, pagrindinėmis gyvenimo galimybėmis ir visuomene.
 6. gebėjimas analizuoti klausimus, susijusius su bažnyčia ir religija, ir rasti juos platesnėje sistemoje.
 7. gebėjimas pradėti diskusijas teologijos ir religijos klausimais platesniame socialiniame kontekste ir tokiose diskusijose priimti pagrįstą ir atsakingą požiūrį.
 8. gebėjimas savarankiškai ir tinkamai įsisavinti literatūrą (įskaitant užsienio kalbų literatūrą) teologijos ir religijos studijų srityje.
 9. nepriklausoma metinio pranešimo kompozicija, vadovaujama projekto vykdytojo. Tai reiškia kruopščią tiksliai apibrėžtos tyrimų temos formulavimą, atitinkamos literatūros asimiliaciją ir analizę, nuoseklios sintezės teikimą, jame esančių įžvalgų suformulavimą ir vertinimą bei pirminės ir kritinės perspektyvos, susijusios su įgytos įžvalgos.
 10. gebėjimas iš pradžių pritaikyti įgytas žinias ir gebėjimus mokymo, liturgijos ir pastoracinio darbo kontekste.
 11. gebėjimas pradines socialines problemas pritaikyti įgytas žinias ir gebėjimus.
 12. sugebėti dirbti savarankiškai ir bendradarbiauti.

Tolimesnės studijos

Tiesioginis:

 • Mokslinių tyrimų magistras: teologijos ir religijos pažangių studijų magistras (Leuvenas)
 • Teologijos ir religinių studijų magistras (Leuvenas)
 • Visuomenės, teisės ir religijos meistras (Leuvenas)

Kai leidžiama:

 • Meistras de teologijoje ir religijų tarnybose (Leuvenas)
Paskutinį kartą atnaujinta Kov. 2020

Apie mokyklą

Welcome to the homepage of the Faculty of Theology and Religious Studies. Our Faculty is one of the oldest theological faculties in the world. Since 1432 the Faculty has touched the lives of countless ... Skaityti daugiau

Welcome to the homepage of the Faculty of Theology and Religious Studies. Our Faculty is one of the oldest theological faculties in the world. Since 1432 the Faculty has touched the lives of countless students, who are now working and living all over the world. The Faculty of Theology and Religious Studies conceives itself as situated at the crossroads of the academy, the Church, and present-day culture and society, with a special place for the Catholic tradition. The Faculty’s research and teaching are always characterized by a careful handling of the past, a profound commitment with regard to the present, and a hopeful belief in a better future. Skaityti mažiau