
Studijuoti Bakalauras į Vokietija 2023
Keisti valiutą
Pagrindinės mėnesinės pragyvenimo išlaidos
Nuoma bendrame bute
524Komunalinių paslaugų dalis
85Interneto prenumerata
35Vietinis transportas
70
Pavyzdinė gyvenimo būdo kaina
Greito maisto derinys
9Kino bilietas
12Pusė vietinio alaus
4
Vizų reikalavimai
- Kalbų kursų viza (Visa for Language Learning) – puikus pasirinkimas tiems, kurie nori mokytis vokiečių kalbos Vokietijoje.
- Studentų viza (Visum Zur Studienbewerbung) – jei norite studijuoti Vokietijoje, bet vis dar bandote rasti tinkamą programą arba vis dar negavote patvirtinimo laiško iš savo universiteto.
- Studentų viza (Visum Zu Studienzwecken) – jei jau buvote priimtas į Vokietijos universitetą.
Kokio tipo vizos jums reikia?
Vizos pavadinimas
Kalbų kursų viza; Studento viza; Studento viza
Kaina ir valiuta
EUR 60
Už studento vizą į Vokietiją turėtumėte mokėti 60 EUR (~74 USD).
Kas gali kreiptis dėl vizos?
Piliečiams iš ES arba Islandijos, Norvegijos, Šveicarijos ar Lichtenšteino, norint patekti į Vokietiją, reikia tik asmens tapatybės kortelės. Nebūtina turėti vizos.
Australijos, Izraelio, Japonijos, Kanados, Naujosios Zelandijos, Pietų Korėjos ir JAV piliečiai gali kreiptis dėl vizos net ir atvykę į Vokietiją.
Kitų šalių piliečiams prieš atvykstant į Vokietiją būtina pateikti prašymą išduoti vizą.
Jei Vokietijoje būnama trumpiau nei 90 dienų, galioja dar daugiau taisyklių. Tam tikrų šalių piliečiai gali atvykti į Vokietiją šiuo metu be vizos. Tai Venesuela, Vatikanas, Urugvajus, Singapūras, Seišeliai, Paragvajus, Panama, Nikaragva, Meksika, Mauricijus, Malaizija, Makao, Kroatija, Gvatemala, Salvadoras, Kosta Rika, Čilė, Brunėjus, Brazilija, Bolivija, Bermudai, Barbadosai, Bahamos , ir Argentina.
Naujausius vizų reikalavimus visoms šalims rasite Vokietijos federalinės užsienio reikalų ministerijos svetainėje: https://www.auswaertiges-amt.de/en/einreiseundaufenthalt/visabestimmungen-node
Kur galite pateikti paraišką?
Vokietijos ambasada arba konsulatas
Turėsite kreiptis dėl vizos iš Vokietijos ambasados arba konsulato savo gimtojoje šalyje.
Kaip padaryti paraišką?
Pirmiausia turite susitarti dėl vizos pokalbio susitikimo. Pokalbio dieną turėtumėte pateikti prašymo išduoti vizą dokumentus.
Paprastai jums reikia šių dokumentų:
- Užpildyta paraiškos forma
- Galiojantis pasas
- Dvi fotografijos
- Laiškas, rodantis, kad jus priėmė Vokietijos universitetas
- Akademinio įrašo nuorašas
- Vokiečių kalbos mokėjimo pažymėjimas arba įrodymas, kad ketinate lankyti kalbų kursus Vokietijoje (jei studijuojate vokiečių kalba)
- Įrodymas, kad turite pakankamai lėšų išlaikyti save gyvendami Vokietijoje (8700 EUR per metus, tai yra maždaug ~9390 JAV dolerių)
- Pažyma, patvirtinanti, kad įsigijote sveikatos draudimą
- Pateiktų dokumentų autentiškumo deklaracija
Priklausomai nuo ambasados, taip pat gali reikėti įrodyti, kad neturite teistumo.
Visi turi užsiregistruoti vietos registracijos institucijose (Einwohnermeldeamt) pirmąją atvykimo į Vokietiją savaitę. Turėsite pasiimti pasą/nacionalinį asmens tapatybės dokumentą (ir vizą, jei reikia), adreso Vokietijoje įrodymą (pvz., nuomos sutartį su savininku) ir galbūt registracijos pažymėjimą iš kursų. Jums bus pateiktas registracijos patvirtinimas.
Kada turėtumėte kreiptis?
Prašymo išduoti vizą nagrinėjimas paprastai trunka apie 6–8 savaites kalbų kursuose. Tačiau jei kalbos kursai yra ilgesni nei trys mėnesiai, prašymo nagrinėjimo laikas gali pailgėti iki 8–10 savaičių. O kelionių piko sezono metu paraiškas galima siųsti pagal laukimo laikotarpį. Taigi studentai, kuriems reikalinga studento viza į Vokietiją, savo paraiškas turėtų pateikti gerokai anksčiau nei kurso pradžia. Prašymą turėtumėte pateikti kuo greičiau ir ne vėliau kaip prieš tris mėnesius iki persikėlimo į šalį.
Studijų vizos galioja tik kurso ar programos trukmei. Leidimai gyventi paprastai išduodami metams, tačiau gali būti pratęsti.
Apdorojimo laikas
8 Weeks
Darbo galimybes
ES/EEE šalių ir Šveicarijos piliečiai gali laisvai dirbti Vokietijoje, bet ne daugiau kaip 20 valandų per savaitę kadencijos metu.
ES/EEE/Šveicarijos piliečiams (2015 m. liepos mėn., įskaitant kroatus) be leidimų leidžiama dirbti iki 120 pilnų arba 240 pusdienių per metus (įskaitant savanorišką darbą). Galite dirbti daugiau valandų, jei dirbate universitete studentu ar absolventu asistentu; kitokio pobūdžio įdarbinimui jums reikės Agentur für Arbeit (Federalinės įdarbinimo agentūros) ir Užsieniečių tarnybos leidimo viršyti 120/240 ribą. Studienkolleg ir kalbų studentai turi gauti šių institucijų leidimą, kad galėtų imtis bet kokio darbo. Studentai negali būti laisvai samdomi darbuotojai arba savarankiškai dirbantys asmenys.
Valandos per savaitę
20
Kodėl jums reikia tokio tipo vizų?
Štai pagrindinės priežastys, kodėl jūsų prašymas išduoti Vokietijos studento vizą gali būti atmestas:
- Prasta finansinė padėtis
- Prastas akademinis profilis
- Trūksta pasiruošimo jūsų pokalbiui
- Nepakankamas kalbos lygis (vokiečių arba anglų k.)
- Neatitikimas jūsų studijų programos pasirinkimui
Institucijos
- SRH Fernhochschule – The Distance Learning University
- XU Exponential University of Applied Sciences
- EIT RawMaterials Academy - RaVeN
- BIMM Institute
- University of Oldenburg - Department of Computing Science
- European Master in Migration and Intercultural Relations
- ESB Business School
- European University of Post-Industrial Cities (UNIC)
- SRH University Wilhelm Löhe
- EC2U