Keystone logo
Riga Technical University

Riga Technical University

Riga Technical University

Įvadas

Riga Technical University : pripažintas Latvijos lyderis pasaulinėje aukštojo mokslo srityje.

1862 m. įkurtas RTU yra seniausias Baltijos šalyse technikos universitetas, išsiplėtęs į keturis fakultetus, kuriuose vykdoma 61 studijų programa anglų kalba, siūlanti pasaulinio lygio išsilavinimą daugelyje paklausių karjeros sričių, įskaitant kompiuterių mokslus, mechanikos inžineriją, elektroniką ir medžiagų mokslas. RTU, kuriame mokosi 14 000 studentų, įskaitant daugiau nei 5 000 tarptautinių studentų, atstovaujančių daugiau nei 101 skirtingoms šalims, RTU siūlo labai įvairią bendruomenę studentams, dėstytojams ir darbuotojams.

221066_Kipsala_panorama1.JPG

RTU pranašumas

 • Studijuokite pasaulinio lygio RTU fakultete ir pasinaudokite specialiais mokslinių tyrimų mentoriais, kurie veikia žmonių, informacijos ir technologijų sankirtoje.
 • Turtinga mokymosi patirtis, suteikianti platų techninį išsilavinimą ir gilias dalykines žinias.
 • Klestinti akademinė bendruomenė, sukurta remiantis dinamiška universiteto miestelio kultūra.
 • Permainingą mokymosi aplinką skatina socialinis įsipareigojimas ir noras pakeisti pasaulį .
 • Išplėskite savo pasaulinį tinklą Rygoje – aukštųjų technologijų židinio didmiestyje su mažo miestelio istoriniu žavesiu.
 • Paspartinkite asmeninį augimą universitete, kuriame vertinamas originalumas, išradingumas, sąžiningumas ir drąsa.

221063_51996006872_11cf3d4aa8_o1.jpg

Daugiau nei 160 metų RTU žmonės peržengė žinių ribas ir išdrįso svajoti.

Mūsų absolventai yra Nobelio premijos laureatai, olimpiečiai, valstybių vadovai, mokslo pažangos lyderiai, verslininkai ir tendencijas formuojantys tyrinėtojai.

RTU studentai yra kūrybingi ir novatoriški, vedantys keliu į geresnę ateitį.

Jie pasiruošę tam, ko reikia rytoj.

Ar tu?

Priėmimai

1 veiksmas – internetinė paraiška

Internetinė paraiškos forma turi būti pateikta Riga Technical University . Norėdami užpildyti internetinę paraišką, turėsite susikurti paskyrą, o tai galima padaryti per kelias sesijas.

Taip pat turėsite pateikti:

 • Motyvacinis laiškas – akcentuojant, kodėl norėtum dalyvauti pasirinktoje programoje ir paaiškinant būsimus akademinius ir karjeros tikslus;
 • CV – jei reikia, nurodant jūsų išsilavinimą ir profesinę patirtį.

Užpildę savo asmens duomenis ir pridėję motyvacinį pareiškimą, pateikite šiuos dokumentus:

 • Paso identifikavimo lapų kopijos;
 • Jūsų ankstesnio išsilavinimo dokumentų kopijas arba naujausius išrašus, jei galutinių balų dar nėra (oficialių baigiamųjų pažymėjimų ir jų nuorašų reikės užpildyti paraišką). Kartu su išsilavinimo dokumentais turi būti pateikti visų pažymėjimų ir nuorašų vertimai į anglų kalbą, taip pat dokumento autentiškumo patvirtinimas;
 • Anglų kalbos sertifikato ar kitos priimtinos informacijos įrodymas, atitinkantis Riga Technical University nustatytus kalbos reikalavimus.

Atkreipkite dėmesį: stojantieji turi būti pasiekę ne mažiau kaip 60% maksimalių galimų rezultatų, kad galėtų pretenduoti į studijas RTU.

PS Prieš paspausdami paskutinį mygtuką PATEIKTI, paskutinį kartą peržiūrėkite savo paraiškos ir priedų tikslumą. Pateikus visą reikiamą informaciją ir atitikus tinkamumo kriterijus, jums bus išduotas Sąlyginio priėmimo laiškas.

2 žingsnis – paraiškos mokestis

Norint tęsti tolesnį egzaminą, reikia sumokėti 150 EUR paraiškos mokestį vienam studentui (negrąžintinas).

Pateikęs prašymą, pareiškėjas gaus sąskaitą faktūrą su reikalingais banko rekvizitais tarptautiniams pinigų pervedimams. Paraiškos bus nagrinėjamos tik gavus paraiškos mokestį.

Kad procesas būtų sklandesnis, kandidatams rekomenduojame į internetinę paraiškų teikimo sistemą įkelti paraiškos mokesčio sumokėjimo kvitą.

Atkreipkite dėmesį: Kandidatas yra atsakingas už visų banko komisinių mokesčių už tarptautinius pervedimus padengimą.

Stipendijos ir finansavimas

Pagal dvišales bendradarbiavimo švietimo ir mokslo srityje sutartis, sudarytas tarp Latvijos vyriausybės ir partnerystės šalių sąrašo, Latvija siūlo stipendijas užsienio studentams, mokslininkams ir dėstytojams už studijas, mokslinius tyrimus ir dalyvavimą vasaros mokyklose Latvijos aukštojo mokslo institucijose (AMI). 2024/2025 mokslo metams.

Į Latvijos valstybinę stipendiją gali pretenduoti šalių, kurios yra pasirašiusios sutartį su Latvija arba siūlančios savo stipendijas Latvijos piliečiams, piliečiai. Peržiūrėkite reikalavimus atitinkančių kandidatų sąrašą, kad sužinotumėte, ar atitinkate: Latvijos valstybės stipendijos | Valstybės švietimo plėtros aģentūra (viaa.gov.lv)

Stipendijos paraiškos bakalauro ir pirmos pakopos profesinio aukštojo mokslo studijoms bus priimamos iš studentų, kurie paraiškos teikimo metu (vasario, kovo mėn. 2024).

Daugiau apie Latvijos valstybinę stipendiją galite sužinoti čia: Studijos | Valsts izglītības plėtros aģentūra (viaa.gov.lv) .

Atkreipkite dėmesį, kad jūsų prašymas gauti stipendiją nebus svarstomas, jei pateiksite paraišką be universiteto priėmimo laiško.

Reitingai

Pagal pirmąjį QS World University Rankings: Europe 2024 leidimą Riga Technical University buvo pripažintas vienu geriausių universitetų Europoje.

Pasaulinis aukštojo mokslo analitikas QS Quacquarelli Symonds paskelbė savo pirmąjį Europos universitetų reitingą – vienintelį reikšmingą regioninį Europos universitetų reitingą. Rezultatai rodo, kad RTU užėmė 262 vietą Europoje ir pirmą vietą tarp septynių Latvijos universitetų, todėl RTU patenka į 300 geriausių Europos universitetų.

Riga Technical University nėra svetimas tarptautiniams universitetų reitingams.

 • Riga Technical University 2024 m. QS pasaulio universitetų reitinge užėmė 751–760 vietą ir gavo 5 QS žvaigždutes iš viso septyniose kategorijose: bendras, mokymo, įsidarbinimo, internacionalizavimo, infrastruktūros, inovacijų ir įtraukimo. RTU užėmė aukščiausią reitingą iš trijų Latvijos universitetų, patekusių į sąrašą, ir jau kelerius metus yra pirmaujantis universitetas Latvijoje QS World University Rankings.
 • Tarptautiniame QS World University Rankings: Sustainability: 2023 RTU buvo pripažintas geriausiu ne tik Latvijoje, bet ir Baltijos šalyse. RTU užėmė 451-500 vietą pasaulyje, gaudama geriausius rezultatus reitingų dalyje, kurioje vertinamas universiteto poveikį aplinkai, užėmęs 421 vietą šioje pozicijoje. QS World University Rankings: Sustainability 2023 yra pirmasis tokio pobūdžio reitingas ir buvo sukurtas siekiant įvertinti, kaip universitetai veikia sprendžiant pasaulines problemas – aplinkosaugos, socialines ir valdymo problemas.
 • RTU pagerino savo pozicijas prestižiniame tarptautiniame reitinge „QS World University Rankings by Subject 2023“. Kasmet sudaromi QS pasaulio universitetų reitingai pagal dalykus, siekiant padėti būsimiems studentams nustatyti pirmaujančius tam tikro dalyko universitetus. RTU yra tarp 301-350 geriausių pasaulio universitetų energetikos ir elektronikos disciplinų reitinge. RTU taip pat užėmė 401–450 vietas inžinerijos ir technologijų srityje – vienintelis Latvijos universitetas šioje pozicijoje.
 • 2023 metų „Times Higher Education“ (THE) pasaulio universitetų reitinge RTU pripažintas 247-uoju geriausiu universitetu pasaulyje. Reitingavimo sistemą sudaro 13 kruopščiai sukalibruotų veiklos rodiklių, kurie matuoja institucijos veiklą keturiose srityse: mokymo, mokslinių tyrimų, žinių perdavimo ir tarptautinės perspektyvos. 2023 m. Pasaulio universitetų reitinge buvo įvertinti 1799 universitetai iš 104 šalių ir regionų, todėl šis leidimas iki šiol yra didžiausias ir įvairiausias universitetų reitingas. RTU jau kelerius metus yra įtrauktas į 300 geriausių pasaulio universitetų.

Vietos

 • Riga

  Ķīpsalas iela,6a, 1048, Riga

Klausimai