Keystone logo
© Giorgi Jibuti
Ivane Javakhishvili Tbilisi State University

Ivane Javakhishvili Tbilisi State University

Ivane Javakhishvili Tbilisi State University

Įvadas

TSU turi iki 400 instituciniai partneriai, tarp jų universitetai ir mokslinių tyrimų centrai, į 56 šalys;

į 2015-2021, 364 projektai su TSU dalyvavimo buvo finansuojami per "Erasmus+" tarptautinio kreditų mobilumo programos; į 2020-2022, 107 projektai buvo finansuojami per partnerystę su daugiau nei 100 universitetų 29 Europos šalyse.

TSU buvo lyderis Pietų Kaukazo regione ir Gruzijoje nuo 2015 į 2021 pagal studentų ir darbuotojų, kurie studijavo Europos universitetuose ir pakėlė savo kvalifikaciją ten skaičių. Per šį laikotarpį buvo įgyvendinta daugiau nei 2 500 mobilumo projektų, kuriuose dalyvavo TSU ir partnerių Europos universitetų studentai ir akademinis personalas.

TSU bendradarbiauja su 26 universitetai 10 Azijos šalių;

TSU kasmet dalyvauja Azijos mokslo stovykloje įvairiose Azijos šalyse (Japonija, Singapūras, Izraelis, Tailandas, Malaizija, Indonezija, ir tt);

TSU siūlo 24 užsienio kalbų programos - bakalauro, MA, doktorantūros, ir vieno žingsnio švietimo programos, įskaitant tarptautiniu mastu akredituotas bakalauro programas viešojo administravimo ir chemijos; ABET akredituotos bakalauro programos elektros ir elektronikos inžinerijos ir informatikos;

900 užsienio piliečiai iš 50 šalys, įskaitant daugiau nei 100 tarptautiniai studentai gavo kasmet per Erasmus+ tarptautinio mobilumo ir dvišalių mainų programas šiuo metu studijuoja TSU.

Misija

Ivane Javakhishvili Tbilisio valstybinis universitetas (TSU) yra dvasinis ir intelektualinis įpėdinis kelių šimtmečių Gruzijos kultūros, humanistinės tradicijos, ir senųjų Gruzijos švietimo, mokslo, ir kultūros centrai.

Ivane Javakhishvili Tbilisio valstybinis universitetas yra daugiašakis mokslinių tyrimų universitetas, kurio misija:

 • įtvirtinti nacionalines ir visuotines vertybes.
 • Skatinti intelektualinį, moralinį, kultūrinį ir socialinį bei ekonominį visuomenės vystymąsi;
 • Kurti, saugoti ir skleisti naujas žinias;
 • Plėtoti universiteto tradicijas per mokslinius tyrimus ir inovacijas;
 • Užtikrinti į mokinius orientuotą mokymąsi ir mokyti konkurencingus darbuotojus;
 • Skatinti tęstinį mokymąsi;
 • Būti garbingu laisvojo pasaulio nariu.

Ivane Javakhishvili Tbilisio valstybinio universiteto misija yra garbingai nešioti pirmojo Gruzijos universiteto vardą; išlaikyti lyderystę kartu su istorine lyderyste Gruzijos aukštojo mokslo erdvėje; priklausyti pirmaujančių pasaulio universitetų sąrašui; skatinti nacionalinę ir visuotinę gerovę.

Vertybės

Ivane Javakhishvili Tbilisio valstybinis universitetas dalijasi Europos universitetų Magna Charter Universitatum propaguojamais idealais, o jo vertybės grindžiamos kritiniu, kūrybišku ir pažangiu mąstymu, akademinės laisvės ir akademinės etikos principais, atvirais, dinamiškais ir skaidriais santykiais.

Vizija

Ivane Javakhishvili Tbilisio valstybinis universitetas yra aukštojo mokslo ir mokslinių tyrimų centras, turintis europines vertybes ir tarptautinę reikšmę, o iki 2024 m. universitetas užtikrins:

 • Švietimo programų derinimas su visuomenės ir darbo rinkos reikalavimais, įskaitant nuolat tobulinamas informacines ir komunikacines technologijas;
 • Daugiau dėmesio skiriama fundamentinių ir taikomųjų mokslinių tyrimų programoms;
 • Švietimo, mokslinių tyrimų ir administracinių procesų internacionalizavimas.

Moksliniai tyrimai ir tarptautiniai projektai

TSU mokslininkai dalyvauja svarbiuose tarptautiniuose moksliniuose projektuose: ATLAS eksperimentas atliekamas ant Didžiojo hadronų priešpriešinių srautų greitintuvo CERN; eksperimentiniai tyrimai COSY greitintuvo Jülich tyrimų centro (Vokietija); ir COMET eksperimentas planuojama Japonijos protonų greitintuvo tyrimų komplekso (J-PARC); KM3NeT eksperimentas pradėtas Viduržemio jūroje; tarptautinis greitintuvo įrenginys FAIR (Facility for Antiproton and Ion Research), vienas iš didžiausių mokslinių tyrimų projektų pasaulyje, statomas Darmštate, Vokietija.

TSU įgyvendina per 200 mokslinių tyrimų projektai.

"Scopus" duomenimis, per pastaruosius penkerius metus paskelbta daugiau kaip 2500 publikacijų.

 • Kasmet publikuojama daugiau kaip 500 straipsnių aukšto lygio moksliniuose žurnaluose.
 • Bendros publikacijos paskelbtos su daugiau nei 150 tarptautinių partnerių (Scopus).
 • Bendroje mokslinių tyrimų veikloje dalyvauja apie 3000 užsienio mokslininkų.
 • Bendradarbiaujant su pramonės atstovais išleista iki 100 leidinių.

TSU mokslininkai ir studentai mėgautis paslaugomis, kurias teikia modernių mokymosi erdvių - 16 mokslinių tyrimų institutai; iki 85 mokymosi laboratorijos, įskaitant FabLab, SMART|Lab, SMART|AtmoSim-Lab, Bloomberg laboratorija; fizikos ir chemijos laboratorijos modernizuotas su parama iš San Diego universiteto; didelės skiriamosios gebos šiuolaikinės branduolinio magnetinio rezonanso spektroskopija (NMR - 400 MHz); TSU žinių perdavimo ir inovacijų centras; multimedijos centras; archeologinių kasinėjimų vieta Grakliani Hill; vaizduojamojo meno studija; ir tt.

Priėmimai

TSU fakultetų priėmimo komisijoms teiktinų dokumentų sąrašas:

 1. Pareiškimas TSU rektoriaus vardu
 2. Fotografija (3X4) – atspausdinta 2 vnt. ir elektroninė versija kompaktiniame diske
 3. Bakalauro ar jam prilyginto mokslo laipsnį patvirtinančio diplomo ir priedo patvirtinta kopija ( TSU absolventui universiteto/atitinkamo fakulteto, o kitais atvejais - notaro patvirtinta kopija; 2023 m. absolventams - pranešimas apie akademinio laipsnio suteikimą laipsnis)
 4. Asmens tapatybės kortelės (paso) kopija; e) tarptautinio užsienio kalbos mokėjimo pažymėjimo/pažymėjimo, išduoto vykdant Nacionalinio vertinimo ir egzaminų centro projektą „CERTUS“ (jeigu yra), notaro patvirtintą kopiją.
 5. Notaro patvirtinta pažymos, patvirtinančios gruzinų kalbos mokėjimą B2 lygiu, kopija (jei yra)
 6. karo prievolininko karinės registracijos pažymėjimo (arba karinio bilieto, jei toks yra) kopija
 7. Užsienio valstybėje įgyto išsilavinimo pripažinimą patvirtinančio dokumento (jeigu yra) notaro patvirtinta kopija.
 8. Kitas dokumentas, jei toks yra numatytas magistrantūros programoje.

Reitingai

Ivane Javakhishvili Tbilisi State University yra pirmoji aukštoji mokykla visame Kaukazo regione.

 • TSU užima 776 vietą JAV naujienų ir pasaulio ataskaitoje 2022–2023 (geriausias pasaulinis universiteto reitingas).
 • Pagal Times Higher Education World University Rankings TSU užima 1501+ vietą.
 • TSU užima 601–650 vietą QS World University Rankings 2023 ir 188 vietą regioniniame QS EECA University Rankings 2022 reitinge.
 • TSU užima 763 vietą 2022 m. apvalaus universiteto reitinge ir N201-300 Šanchajaus akademiniame pasaulio universitetų reitinge ( TSU Fizikos katedra, 2022 m.).
 • Ivane Javakhishvili Tbilisi State University ( TSU ) pateko tarp 4% (1 467 vieta iš 35 038 pasaulio universitetų) geriausių pasaulio universitetų ir 9% (560 vieta iš 6 036 Europos universitetų) geriausių Europos universitetų. universitetų, pagal Webometrics Ranking of World Universities. TSU yra Kaukazo regiono lyderis. Tyrime dalyvavo 64 Gruzijos universitetai.

Vietos

 • Tbilisi

  1 Ilia Tchavtchavadze Avenue, Academic Building Tbilisi, Georgia., 0179, Tbilisi

Klausimai