Keystone logo
University of Nyiregyhaza

University of Nyiregyhaza

University of Nyiregyhaza

Įvadas

Nyíregyházos universitetas yra viena iškiliausių šalies taikomųjų mokslų universitetų institucijų, kurioje moksliniai tyrimai, kokybiškas išsilavinimas ir asmeninis dėmesys dera su puikia infrastruktūra.

Įstaiga pirmiausia atlieka regioninį vaidmenį Šiaurės Didžiojoje lygumoje, o joje – Szabolcs-Szatmár-Bereg apskrityje, kuri yra šiaurės rytinėje šalies dalyje, prie rytinės Europos Sąjungos sienos, 230 km nuo sostinės. . Pagal savo teritoriją ji yra šešta pagal dydį, o pagal gyventojų skaičių – trečia pagal gyventojų skaičių apskritis, šiaurės rytuose ribojasi su Ukraina, pietryčiuose su Rumunija ir šiaurės vakaruose su Slovakija. Rytų Europos ir nacionalinės reikšmės logistikos pagrindinis vaidmuo yra neginčijamas. Nyíregyháza yra septintas pagal dydį šalies miestas, kuriame gyvena beveik 120 000 gyventojų. Tai dinamiškai besivystantis miestas, ekonominis ir kultūrinis regiono variklis.

Nyíregyházos universitetas yra žaliojoje miesto juostoje, šalia Sóstó parko miško, kur veikia kaip tikras miestelis ir šiuo metu jame gyvena daugiau nei 3500 studentų. Mūsų universitetas priėmė XXI amžiaus iššūkius, įgyvendindamas švietimo ir infrastruktūros plėtros programą, kuri išgarsino mus nacionaliniu ir tarptautiniu mastu. Mūsų miestelio pastatų kompleksas ir su juo susijusios inovacijos 2009 metais pasauliniame FIABCI ir Wall Street Journal architektūros konkurse „visuomeninių pastatų“ kategorijoje buvo apdovanoti pirmąja vieta. Taip pat didelį dėmesį skiriame studentų su negalia gyvenimo kokybei gerinti, nes mūsų universitetas pasiekiamas visame miestelyje.

Vietiniai žemės ūkio ir technikos rengimo mūsų universitete pirmtakai siekia 1930 m. Mokytojų rengimo istorija mūsų pirmtakinėse institucijose mieste gyvuoja nuo 1914 m. Vykdant 2000 m. vykdytą organizacinę integraciją ir po vidinės struktūrinės pertvarkos buvo įkurta Nyíregyházos kolegija, kuri nuo 2016 m. sausio 1 d. veikia kaip Nyíregyházos universitetas kaip taikomųjų mokslų universitetas.

Iš viso 12 institutų atliekame tyrimus ir rengiame specialistus humanitarinių, mokytojų rengimo, socialinių mokslų, ekonomikos, menų, inžinerijos, žemės ūkio, informatikos, gamtos mokslų, sporto srityse. Mūsų mokymo struktūra apima aukštojo mokslo profesinį mokymą, bakalauro mokymą, mokytojų rengimą, disciplinų magistro mokymą ir specializuotą kvalifikacijos tobulinimą. Apimame beveik visą pedagogikos spektrą. Pasižymime praktinėmis žiniomis, į praktiką orientuotu mokymu, plačiais korporaciniais ryšiais, gyventi tinkama bendruomene ir tradicijomis grįsta dešimtmečių edukacine ir profesine patirtimi (pvz., technikos, žemės ūkio ir mokytojų rengimo srityse).

Susisiekęs su 3 pagrindinėmis disciplinomis (negyvaisiais gamtos mokslais ir matematika, gyvaisiais gamtos mokslais, humanitariniais ir socialiniais mokslais), Nyíregyházos universitetas vykdo mokslinius tyrimus ir plėtrą dvidešimt aštuoniose disciplinose, įskaitant žemės ūkio mokslus, agrotechnikos tyrimus, biologijos mokslus,

humanitariniai, filosofijos ir istorijos mokslai (psichologija, edukologija), žemės mokslai, aplinkos mokslai, ekonomika (sociologija, regiono mokslai), technikos mokslai, kalbotyra ir literatūra, taip pat mokslinis darbas meno ir sporto srityse.

Svarbus Nyíregyházos universiteto tikslas – tapti tarptautiniu ir plėsti tarptautinius ryšius, todėl remiame ir padedame būsimiems partneriams ir užsienio studentams sėkmingai baigti studijas. Įstaigoje puikiai veikia Europos Sąjungos mobilumo programos, kurios suteikia puikią galimybę dėstytojams ir studentams tobulėti profesinėje veikloje, pažinti tarptautines kultūras, įgyti neįkainojamos patirties. Mūsų universiteto internacionalizacijos procesą stiprina bendradarbiavimas su Brazilija ir Pietų Korėja, kuris gali suteikti mūsų studentams tarptautinės praktikos žemės ūkio srityje galimybę. Naujausi mūsų partneriai švietimo ir mokslinių tyrimų srityje yra Jungtinių Arabų Emyratų universitetas, Kajaani universitetas, Maskvos miesto universitetas ir Maltos universiteto Kalbų mokykla, skirta anglų kalbos mokymo metodiniam atnaujinimui. Mūsų tarptautinį vaidmenį sustiprina parama mokslinių tyrimų bendradarbiavimui su Kinija ir Ekvadoru pagal ERASMUS KA107 kvietimą.

Kaip strateginį tikslą traktuojame tolesnį įstaigos internacionalizavimą ir užsienio studentų skaičiaus didinimą. Štai kodėl, be tarptautinio matomumo didinimo, pastaraisiais metais pagrindinį dėmesį skyrėme tarptautinių santykių kūrimui ir dalyvavimui švietimo ir mokslinių tyrimų srityse. Siekdami aukščiau išvardintų dalykų, mums pavyko gerokai išplėsti organizacinius, žmogiškuosius išteklius ir infrastruktūrą. Užtikrinamas aukšto lygio išsilavinimas, apgyvendinimas, IT, taip pat užsienio kalba besimokančių studentų priėmimo organizavimas ir žmogiškieji ištekliai.

Universiteto ypatybės

  Priėmimai

  Vietos

  • Nyíregyháza

   Sóstói út,31/B, 4400, Nyíregyháza

   Klausimai