Keystone logo
© UW
University of Warsaw - Faculty of Political Science and International Studies

University of Warsaw - Faculty of Political Science and International Studies

University of Warsaw - Faculty of Political Science and International Studies

Įvadas

Sveiki atvykę į Varšuvos universitetą (UW) - didžiausią Lenkijos universitetą, kuris jau daugiau nei 200 metų yra akademinės kompetencijos simbolis. UW - tai vieta, kur tradicijos dera su modernumu, o mokslas žengia koja kojon su naujovėmis. Varšuvos universitete siūloma daugiau kaip 100 studijų krypčių, apimančių įvairias disciplinas - nuo humanitarinių iki gamtos mokslų. Be to, UW siūlo 44 mokymo programas anglų kalba, todėl tai ideali vieta studentams iš viso pasaulio.

Universitetas garsėja tarptautiniu mastu, užimdamas aukščiausias pozicijas prestižiniuose reitinguose. Studijuoti UW - tai ne tik įgyti žinių, bet ir ugdyti aistras bei atrasti naujų galimybių. Universitetas vykdo daug studentams skirtų iniciatyvų, pavyzdžiui, pagalbos liniją studentams, doktorantams ir UW darbuotojams.

Varšuvos universitetas yra ne tik mokymosi, bet ir turtingo kultūrinio bei socialinio gyvenimo vieta. UW - tai vieta, kur galite sutikti įkvepiančių žmonių, užmegzti vertingų pažinčių ir susikurti prisiminimų visam gyvenimui.

Kviečiame prisijungti prie UW bendruomenės ir patirti nepamirštamą akademinį nuotykį Lenkijos širdyje. UW - tai daugiau nei universitetas, tai tavo ateitis. Pradėkite savo kelionę šiandien!

WNPiSM istorija

Politikos mokslų mokymo tradicijos Varšuvoje yra daug ilgesnės nei Varšuvos universiteto Politikos mokslų ir tarptautinių studijų fakulteto (buvusio Varšuvos universiteto Žurnalistikos ir politikos mokslų fakulteto) istorija. Pirmoji Politikos mokslų mokykla buvo įkurta 1917 m.

1967 m. tuometiniame Varšuvos universiteto Filosofijos fakultete buvo įkurtas Politikos mokslų institutas, kurio pagrindą sudarė anksčiau veikusio nefakultetinio padalinio - Varšuvos universiteto Politikos mokslų kolegijos - darbuotojai. 1968 m., vykdant universiteto organizacinius pokyčius, politikos mokslai kartu su filosofija, sociologija ir ekonomika buvo perkelti į Varšuvos universiteto Socialinių mokslų fakultetą.

Varšuvos universiteto Politikos mokslų ir tarptautinių studijų fakultetas yra Varšuvos universiteto Žurnalistikos ir politikos mokslų fakulteto, pradėjusio veikti 1975 m., tęsinys (nuo 2016 m. rugsėjo 1 d.). Šiame padalinyje buvo dėstoma žurnalistika ir politikos mokslai. Septintasis dešimtmetis buvo dinamiškos fakulteto plėtros ir jo vidinės struktūros išplėtimo laikotarpis, kai 1976 m. buvo įkurtas Tarptautinių santykių institutas, o 1977 m. - Socialinės politikos institutas. 2012 m. įsteigtas Europos studijų institutas.

Naujas Varšuvos universiteto Politikos mokslų ir tarptautinių studijų fakulteto pavadinimas yra Žurnalistikos instituto struktūros palikimo pasekmė.

Fakulteto tarybos sprendimu nuo 2019 m. liepos 1 d. nustojo veikti atskiri fakulteto institutai: Politikos mokslų institutas (veikė nuo 1967 m.), Tarptautinių santykių institutas (1976 m.), Socialinės politikos institutas (1977 m.) ir Europos studijų institutas ( 2012 m.). Vietoj jų buvo įsteigta 15 mokslo ir tyrimų padalinių.

Universiteto ypatybės

Pačiame miesto centre esantis istorinis Varšuvos universiteto rajonas vilioja nuostabia architektūra. Skulptūrinės pastatų dekoracijos, įspūdingi interjerai ir pastatus supančios žalumos – Krakowskie Przedmieście miestelis yra vienas iš pagrindinių Varšuvos turistų lankomų vietų. Vartai, kurių viršuje yra erelis, tapo Universiteto simboliu, taip pat privaloma stotelė Karališkojo maršruto lankytojams.

Itin kruopščiai restauruoti istoriniai pastatai – ne vienintelis universiteto veidas. Netoli pagrindinio miestelio įsikūrusi Universiteto biblioteka atidaryta 1999 m. ir atvertė naują skyrių universiteto architektūros istorijoje. Pastatas pakeitė Powiśle charakterį ir tapo viena mėgstamiausių Varšuvos gyventojų vietų. Vėlesniais metais atidarytos universiteto investicijos, kaip ir BUW, yra ne tik funkcionalios, bet ir architektūriškai įdomios. Jie praturtina Varšuvos kraštovaizdį ir suteikia vartotojams patogią darbo vietą bei įdomiai sutvarkytas bendras erdves, kuriose jie gali atsipalaiduoti.

  Alumnų statistika

  Vietos

  • Śródmieście

   Auditorium Building (Collegium Politicum) Krakowskie Przedmieście 26/28, 00-927 Warsaw, Poland, 00-927, Śródmieście

  Klausimai