Universitetai

Detali informacija apie skirtingas studijų vietas

Spustelėkite žemiau esančią nuorodą ir skaitykite daugiau apie skirtingas šalis, kuriose galite rinktis studijas. Čia rasite ne tik bendrosios informacijos apie skirtingas šalis, bet ir duomenų apie švietimo sistemas, studijų kainas, studijų galimybes siūlomas tarptautiniams studentams ir daug daugiau. Čia taip pat rasite praktinės informacijos apie studentų sveikatos draudimą, studijų vizas, pragyvenimo kainas ir t.t.

Bakalauro studijų galimybės visame pasaulyje

Mūsų visuomenė iš industrinės kasmet vis labiau tampa žinių visuomene, todėl bakalauro laipsnis tampa vienu iš pagrindinių įvairiausių darboviečių keliamų reikalavimų. Skirtingi pasaulio universitetai studentams gali pasiūlyti įvairiausias ir keisčiausias bakalauro studijų disciplinas nuo lingvistikos studijų iki informacinių technologijų mokslų. Bakalauro laipsnis yra taip pat būtinas norintiems tęsti studijas ir stoti į magistro ar doktorantūros studijų programas. Tūkstančiai viso pasaulio universitetų, verslo mokyklų, menų akademijų ir kitų aukštojo mokslo įstaigų studentams siūlo daugybę įvairiausių bakalauro studijų programų. Tad tikrai išsirinksite studijas, kurios jums padės pasiekti užsibrėžtų akademinių, profesinių bei asmeninių tikslų.

Viso pasaulio aukštojo mokslo įstaigos yra suskirstytos į kelias kategorijas. Nors daugybė aukštojo mokslo įstaigų studentams gali pasiūlyti visų trijų populiariausių akademinių laipsnių studijas - tai bakalauro, magistro ir doktorantūros studijas, kai kurie universitetai specializuojasi ir studentams siūlo tik pirmosios pakopos - bakalauro studijas. Studentai turėtų pasirinkti tą universitetą ar kito tipo aukštąją mokyklą, kuri geriausiai atitinka jų poreikius ir lūkesčius. Įvairiausių šalių universitetai studentams paprastai siūlo daugybę skirtingų studijų programų, į kurias yra įtraukiamos tiek teorinės paskaitos, tiek praktiniai seminarai. Tuo tarpu kolegijų, akademijų ar, pvz., technikos institutų siūlomos studijų programos dažnai yra orientuotos į praktinę įvairiausių disciplinų pusę. Nors aukštojo mokslo įstaigų tipai priklauso nuo šalies, kurioje norite mokytis, tačiau paprastai visi jų yra priskiriami prie vienos iš šių kategorijų:

 • Akademiniais tyrimai paremti universitetai, kurie studentams siūlo įvairiausias studijų specialybes
 • Verslo mokyklos, kurios studentams siūlo su verslu glaudžiai susijusias studijas, tokias kaip finansai, apskaita ar rinkodara
 • Technikos institutai, kurie studentams siūlo tiksliųjų mokslų studijas, tokias kaip informacinės technologijos, inžinerija, matematika ir pan
 • Menų institutai, kurie studentams siūlo su menais glaudžiai susijusias studijas, pavyzdžiui, fotografiją, tapybą, teatrą, architektūrą ir pan
 • Edukologijos universitetai ir institutai, kurie studentams siūlo studijų programas, kurios yra skirtos paruošti pradinių ir vidurinių klasių mokytojus.

Prieš pasirenkant bakalauro studijas, studentams patariame pasidomėti ir užsienio universitetų siūlamomis bakalauro studijų programomis. Jos yra ypatingai naudingos tiems, kas domisi itin specializuotomis ir su tam tikru regionu susijusiomis disciplinomis, pavyzdžiui, jeigu planuojate rinktis kalbos ar tam tikros religijos studijų programas, tarptautinės studijos jus dominančiame regione gali jums atnešti daugiausiai naudos. Studijas užsienio universitetuose kasmet renkasi vis daugiau viso pasaulio studentų. Net 4 milijonai studentų kiekvienais metais stoja į aukštąsias mokyklas, kurios yra ne jų gimtosiose šalyse. Anot UNESCO (United Nations Educational, Scientific and Cultural Organization) Statistikos instituto pateiktų duomenų, net aštuoniose pasaulio valstybėse tarptautinės studijos yra populiaresnės negu tų šalių universitetų siūlomos studijų programos. Bermudos, Lichtenšteino, Liuksemburgo ir kitų kelių valstybių studentai dažniau renkasi studijas užsienyje negu stoja į jų vietines aukštąsias mokyklas. Daugiau negu ketvirtadalis visų užsienyje studijas pasirinkusių studentų į jų pasirinktus universitetus atvyksta iš Rytų Azijos bei Ramiojo Vandenyno šalių. Tuo tarpu 15 proc. visų tarptautinių studentų yra iš Šiaurės Amerikos ir Europos šalių. Apie 30 proc. visų tarptautines studijas pasirinkusių studentų stoja į Jungtinių Amerikos Valstijų arba Jungtinės Karalystės aukštąsias mokyklas. Tuo tarpu Australijos universitetai pritraukia 8 proc., studentų, Prancūzijos - 7 proc., o Vokietijos - 6 proc. visų tarptautinių studentų.

Tarptautinės studijos kasmet vis populiarėja dėl daugybės įvairiausių priežasčių. Vienos jų yra:

 • Galimybė tinkamiausią aukštojo mokslo įstaigą pasirinkti iš tūkstančių visame pasaulyje esančių šveitimo institucijų.
 • Galimybė išmokti naują kalbą bei susipažinti su nauja kultūra. Pavyzdžiui, jeigu domitės japonų kalba bei kultūra, be abejonės, daugiausiai naudos iš studijų gausite pasirinkę vieną iš Japonijos aukštųjų mokyklų.
 • Studijos kitoje kultūroje. Jeigu, pavyzdžiui, domitės tarptautinio verslo studijomis, patirtis įgyta užsienio universitetuose labai pravers kopiant karjeros laiptais. Studijuodami užsienyje praplėsite savo tarptautinių profesinių pažinčių ratą ir nuolat tobulinsite savo komunikacijos įgūdžius, kurie yra tokie reikalingi šiandieniame globaliame verslo pasaulyje.
 • Naujos kalbos žinios. Išmokta kalba jums suteiks konkurencinio pranašumo, kuris gali būti itin reikalingas siekiant jūsų svajonių darbo.

Studentams, kurie neapsisprendžia ar studijas rinktis užsienio ar jų šalyje esančiame universitete, patartumėme apsvarstyti šiuos studijų programų niuansus:

 • Studijų programų kaina, įskaičiuojant ir pragyvenimui reikalingas išlaidas. Pigus arba iš viso nemokamas aukštasis mokslas gali atrodyti iš tiesų itin viliojančiai. Tačiau prieš pasirenkant konkrečią studijų programą verta pasidomėti, kiek kainuoja pragyvenimas tam tikrose šalyse. Studentams verta pasidomėti stipendijomis bei kitų formų finansine pagalba, kurią dažnai siūlo ne tik universitetai, bet ir įvairūs privatūs ir viešieji fondai. Taip pat siūlytumėme pasidomėti ne tik tos šalies, kurioje norite studijuoti aukštojo mokslo finansavimo galimybėmis, bet ir Lietuvos fondų skiriamomis stipendijomis. Kai kurie fondai skiria ne tik studijų kainoms, bet ir pragyvenimo kaštams padengti skirtas stipendijas.
 • Kalbos reikalavimai. Dauguma bakalauro studijų programų yra dėstomos tos šalies kalba, kurioje yra jūsų pasirinktas universitetas. Todėl studentams, kurių užsienio kalbos žinios nėra pakankamai stiprios gali tekti praleisti metus ar ilgiau mokantis kalbą ir tik tada stoti į jų norimą specialybę. Jeigu jus domina studijos anglų, prancūzų ar ispanų kalbomis, jų kursus rasite ir Lietuvoje, tačiau jeigu planuojate stoti į bakalauro studijas, kurios bus vedamos ne tokia populiaria ir dažnai sutinkama kalba, pvz., serbų, suprantama, kad naudingiausia šios kalbos bus mokytis gyvenant Serbijoje. Be abejo, nors jeigu jūsų studijų kalba ir yra itin populiari, pvz., ispanų, tikriausiai ją greičiausiai išmoksite gyvendami Ispanijoje ar kitoje ispanakalbėje šalyje ir nuolat ją naudodami.
 • Studijų tipai, pavyzdžiui, dieninės, ištęstinės, internetinės ar nuotolinio mokymo studijos. Daugelis tarptautinių bakalauro studijų studentų paprastai renkasi dienines studijas. Tačiau kartais studentai gali rinktis ir kitų tipų studijas. Jau dirbantiems studentams dažniausiai tinka ištęstinių bakalauro studijų programos, kurių paskaitos ir seminarai vyksta vakarais ir/ar savaitgaliais.
 • Poveikis jūsų šeimos nariams. Jeigu į šalį, kurioje studijuosite, norite kraustytis su jūsų šeimos nariais, reikėtų pasidomėti tos šalies taikomomis taisyklėmis. Pavyzdžiui, ar jūsų šeimos nariai galės lengvai gauti leidimą jūsų pasirinktoje šalyje gyventi bei dirbti, ar jie gaus sveikatos draudimą ir t.t.

Skirkite laiko aukštojo mokslo įstaigų bei konkrečių studijų programų paieškoms. Jeigu jau žinote, kokių ir kur studijų programų ieškote, jas galite pasirinkti pagal šalį, miestą ar studijų kategoriją. Jeigu esate pasimetę ir net nenutuokiate nuo ko pradėti rinktis jums tinkamiausią bakalauro studijų programą, susipažinkite su skirtingų šalių aukštojo mokslo sistemomis bei universitetais, taip pat pasidomėkite studijų programų galimybėmis ir palyginkite skirtingų šalių bakalauro studijų programas. Taip po mažu atrasite studijas, kurios jums padės pasiekti užsibrėžtų tikslų.

Skaityti daugiau Skaityti mažiau