Oficialus aprašymas

Jagiellońskiego universitetas , įkurtas 1364 m., Yra seniausias Lenkijos universitetas ir antroji seniausia aukštojo mokslo įstaiga Vidurio ir Rytų Europoje. Būtent čia Krokuvos Tautų įstatymo mokykla buvo sukurta XV a. (Ankstyvasis šiuolaikinės tarptautinės teisės formas). Tuomet XIX a. Pradžioje mūsų universitete buvo įsteigtas Politinių įgūdžių departamentas.

Po to, kai Lenkija tapo nepriklausoma, 1920 m. Teisės fakultete buvo įkurta Politikos mokslų fakultetas (SPS). Ji buvo grindžiama Politikos mokslų laisvosios politikos mokyklos (École Libre des Sciences Politiques) Paryžiuje. SFS veikla buvo sustabdyta prasidėjus II pasauliui, o jo vietoje buvo organizuotas požeminis ugdymas. Nors 1946 m. ​​Mokykla vėl pradėjo veikti, 1940 m. Pabaigoje ją uždarė komunistų valdžia. 1969 m. Teisės fakultete buvo įkurtas Politikos mokslų institutas (IPS).

2000 m. Buvo įkurtas Tarptautinių ir politinių studijų fakultetas . Jis buvo padalintas į keturis vienetus: (1) Politikos mokslų institutas (minėtas aukščiau); (2) etninių studijų institutas ir lenkų diaspora (įsteigta 1972 m.); (3) Regionų studijų institutas; ir 4) lenkų kalbos ir kultūros mokykla (dirba fakultete iki 2005 m.).

Vienas iš pagrindinių naujojo fakulteto kūrimo tikslų buvo derinti akademinių ir didaktinių pastangų, kurias universiteto politinių ir tarptautinių pokyčių srityje padarė įvairios mokslininkų grupės, kaip tai matyti iš teisinių, istorinių, filosofinių, sociologinių ir kultūrinių perspektyvų .

Ilgainiui fakultete buvo įsteigti nauji vienetai, dažnai dėl anksčiau egzistuojančių vienetų reorganizavimo. 2004 m. Buvo įkurtas Amerikos studijų institutas ir lenkų diaspora (taip pat buvo 1991 m. Įkurtas tarpfakuliacinis Amerikos studijų departamentas) ir Europos studijų institutas (atsiradęs 1993 m. Įsteigtame Europos studijų sąveikos departamente). 2005 m. Įkurtas Rusijos ir Rytų Europos studijų institutas.

2005 m . Ukrainos studijų skyrius (įsteigtas 2000 m.) Tapo nepriklausomu fakulteto vienetu. Pagal 2006 m. Jogailos universiteto prezidento išduotą dekretą, fakulteto dalis tapo Kinijos kalbos ir kultūros centru, kitaip vadinamu "Konfucijaus institutu Krokuvoje".

2008 m. Holokausto studijų centras buvo įsteigtas 1996 m. Įsteigtame Holokausto tyrimų skyriuje. 2010 m. Vidurio ir Tolimųjų Rytų skyrius (įsteigtas 2000 m.) Tapo Vidurio ir Tolimųjų Rytų institutu. Tais pačiais metais buvo įsteigtas Lietuvos studijų centras.

2012 m. Politikos mokslų kiekybinių tyrimų centras buvo įkurtas Tarptautinių ir politinių studijų fakulteto ir Matematikos ir informatikos fakulteto iniciatyva. Taip pat 2012 m. Londono universitete buvo įsteigtas Jogailos universiteto Lenkijos tyrimų centras, kurio dėka mokslininkai iš fakulteto.

2013 m. Regioninių studijų institutas buvo pertvarkytas kaip Tarpkultūrinių studijų institutas. Jagelonų migracijos studijų centras taip pat buvo atidarytas tais metais. 2014 m. Buvo įsteigtas Jogailos Afrikos studijų centras.

Fakulteto vienetai

Pagrindiniai vienetai:

 • Amerikos studijų institutas ir lenkų diaspora
 • Vidurio ir Tolimųjų Rytų institutas,
 • Europos studijų institutas,
 • Politikos mokslų ir tarptautinių santykių institutas,
 • Rusijos ir Rytų Europos studijų institutas,
 • Tarpkultūrinių studijų institutas,
 • Ukrainos studijų skyrius,
 • Holokausto studijų centras,
 • Kinų kalbos ir kultūros centras ("Konfucijaus institutas Krokuvoje"),
 • Lietuvos studijų centras.

Tarpusavio sąveikos vienetai

 • Politikos mokslų kiekybinių tyrimų centras,
 • Jagelonijos migracijos studijų centras

Kiti vienetai

 • Jogailos universiteto Lenkijos tyrimų centras Londone
 • Svečių namai

Jogailos universitetas

Jogailos universitetas mokosi trimis lygmenimis: paprastomis, magistro ir doktorantūros studijomis, laikantis Bolonijos proceso principų. Lenkijoje yra daugiau nei šimto laipsnių ir specialybių, taip pat daugiau kaip keliasdešimt anglų kalbos. Europos kreditų perkėlimo sistema (ECTS) buvo įdiegta visuose kursuose ir specialybėse, leidžianti be kliūčių susieti studijas UJ su studijomis kitose Europos šalyse. Kartu su bendradarbiavimu su daugeliu universitetų visame pasaulyje, tai leido labai padidinti studentų mobilumą.

Programos mokomos:
 • Anglų
 • Lenkas

Aukštoji mokykla taip pat siūlo:

BA

Faculty of International and Political Studies at Jagiellonian University

Tarptautinių santykių ir sričių studijų bakalauras (IRAS) yra bakalauro tarpdisciplininė programa, kuri siūlo griežtą tarptautinę ir lyginamąją perspektyvą šiuolaikinėje ... [+]

Tarptautinių santykių ir sričių studijų bakalauras (IRAS) yra bakalauro tarpdisciplininė programa, kuri siūlo griežtą tarptautinę ir lyginamąją perspektyvą šiuolaikinėje pasaulinėje sistemoje ir skirtinguose pasaulio regionuose. Jos tikslas yra skatinti kūrybišką mąstymą apie sudėtingas pasaulines problemas ir aprūpinti studentus analitinėmis priemonėmis, kalbos žiniomis ir tarpkultūriniu supratimu, kad juos būtų galima vadovautis šiame procese. Mūsų laipsnis suteikia tvirtą pagrindą tarptautiniuose klausimuose kartu su galimybe specializuotis konkrečiame regione ar specifinėje temoje. Jūs sužinosite, kaip vystėsi tarptautinė sistema, ir bendraujate su mokslininkų diskusijomis apie dilemas, dominuojančias šiuolaikinėje tarptautinėje politikoje. Mūsų tyrimai ir mokymai apima visą spektrą tarptautinių santykių ir sričių studijų temų, įskaitant tarptautinę politiką ir ekonomiką, plėtrą, pasaulinį valdymą, tarptautinių santykių etiką, konfliktų sprendimą ir taikos stiprinimą, regioninę integraciją, kultūrų įvairovę ir kultūrų dialogą. Be to, programa siūlo išsamią įvairių pasaulio regionų politiką, ekonomiką, saugumą, kultūrą ir visuomenę. Antrojo ir trečiojo programos metų metu galite sutelkti dėmesį į vieną iš dviejų specializacijų: tarptautinio saugumo ar teritorinių studijų. Specializacijos pasirinkimas padės sutelkti ir nuodugniai išnagrinėti jus dominančias sritis.... [-]

Lenkija Kraków
Spalis 2019
Anglų
Dieninės
3 metai
Universiteto miestelis
Skaityti daugiau lietuvių kalba

Jagiellonix - etiuda promocyjna Uniwersytetu Jagiellońskiego

Uniwersytet Jagielloński - Uniwersytet XXI wieku

Uniwersytet Jagielloński - Zmieniamy Świat

AIAS All Around The World

Location address
Collegium Novum ul. Gołębia 24, 30-007 Kraków
Kraków, Lesser Poland Voivodeship, PL